System ją prześladuje za covidową postawę

Opublikowano: 25.11.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 5292

Pierwszy pozew wobec niezłomnej podczas ogłoszonej pandemii koronawirusa dr Katarzyny Ratkowskiej został odrzucony. Poniższy materiał wideo pochodzi z września 2021 roku.

Dr Katarzyna Ratkowska stanęła przed sądem lekarskim za wypowiedzi głoszone w trakcie ogłoszonej pandemii koronawirusa. Chodziło przede wszystkim o sceptyczne wypowiedzi o covidowych szczepionkach oraz leczenie wirusa amantadyną. Izba Lekarska wnioskowała m.in. o zawieszenie prawa wykonywania zawodu.

Jak informuje Włodzimierz Skalik z Konfederacji, który przeprowadzał w Bydgoszczy interwencję poselską w tej sprawie, pierwsza rozprawa zakończyła się w „ekspresowym tempie” i została odroczona. „Obrońcy pani dr Ratkowskiej złożyli wniosek o odsunięcie od tej sprawy zarówno orzecznika, jak i cały skład orzekający” – pisze Skalik. „W przypadku pani lekarz Zofii Parszyk pełnomocnicy pani dr Katarzyny Ratkowskiej, stwierdzili, że orzecznik, który prześladuje panią dr Ratkowską – jest na liście płac firmy AstraZeneca. W przypadku składu orzekającego pełnomocnicy dr Ratkowskiej stwierdzili, że wszyscy są zatrudnieni w jednostkach służby zdrowia, które są dotowane, dofinansowywane przez firmy farmaceutyczne” – dodał poseł.

Podczas covidowego szaleństwa dr Ratkowska, wbrew narracji głównego nurtu, przekonywała, że szczepionki wciąż są w trakcie badań klinicznych, w związku z czym należy je traktować jako eksperyment medyczny.

Pacjentom z kolei podawała amantadynę. „Gdyby amantadyna została dopuszczona do schematów leczenia w przychodniach i szpitalach, już dawno w Polsce nie byłoby groźby epidemii. Już choćby z tego powodu Rada Medyczna powinna być zdymisjonowana, a jej członkowie poddani ocenie prawnej” – mówiła w 2021 roku na łamach „Naszego Dziennika” dr Ratkowska.

Komentowała też zarzuty wobec dr Włodzimierza Bodnara, który za propagowanie amantadyny miał kłopoty. Pewnie wtedy nie spodziewała się, że po kilku miesiącach i po nią zgłosi się tzw. sąd lekarski. „Amantadyna jest lekiem przeciwwirusowym, dr Włodzimierz Bodnar jest specjalistą chorób płuc, który stosując ją od 30 lat w grypie, zauważył, że jest niezwykle skuteczna w COVID-19. Od samego początku powinna była się do pana doktora ustawić w kolejce tzw. Rada Medyczna przy premierze, żeby się dowiedzieć i nauczyć, jak leczy tym lekiem – żeby to leczenie upowszechnić w przychodniach i szpitalach, aby ratować życie i zdrowie Polaków. Stało się i dzieje odwrotnie, przez co umarły dziesiątki tysięcy ludzi” – mówiła.

„W Polsce działa silne lobby przeciw leczeniu amantadyną, które prowadzi sabotaż przeciw badaniu klinicznemu jej skuteczności w COVID-19, które przez to się opóźnia. Profesor Andrzej Horban twierdzi, że amantadyna jest nieskuteczna, a prof. Robert Flisiak – że jest toksyczna, co jest kłamstwem. Nie może być toksycznym lek stosowany w medycynie od 50 lat, z bardzo dobrym skutkiem zarówno przeciwwirusowym, jak i neurologicznym w zespołach parkinsonowskich, gdzie jest stosowany przez neurologów, a także przez nas, psychiatrów” – argumentowała dr Ratkowska. „To pokazuje, że jest to lek bezpieczny, w przeciwieństwie do eksperymentalnych preparatów genetycznych, które wbrew temu, co wcześniej obiecywano, nie tylko nie dają skutecznej odporności na koronawirusa, ale powodują groźne powikłania zakrzepowo-zatorowe, autoimmunologiczne, neurologiczne, ze zgonami włącznie, i powinny być dawno wycofane – m.in. za takie »nieprawomyślne« wypowiedzi chcą teraz pozbawić dr Ratkowskiej prawa do wykonywania zawodu. Lekarz wygrywa jednak z systemem i oby tak pozostało do końca”.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Malgosia 25.11.2023 15:05

    Dzielna Pani dr Katarzyna Ratkowska i wielu innych lekarzy ktorzy nie ugieli sie przed skorumpowanym systemem. Wielki szacunek i dziekuje za ratowanie ludzi w czasie tej plandemii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.