Syryjska armia wyzwoliła kolejne obszary spod ISIL

Opublikowano: 06.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 255

Syryjska Armia Arabska ogłosiła kolejne sukcesy w walkach z Państwem Islamskim. Terroryści zostali całkowicie wyparci z prowincji Aleppo, a ponadto syryjskim żołnierzom udało się wyzwolić blisko 1400 kilometrów kwadratowych, na których znajdują się 22 małe miejscowości. Jednocześnie w nalotach międzynarodowej koalicji pod dowództwem Stanów Zjednoczonych zginęły 43 osoby, w tym głównie kobiety i dzieci.

Lwią część terenów oczyszczonych z ekstremistów Państwa Islamskiego stanowią tereny pustynne, ale wśród wyzwolonych obszarów znajdują się również strategiczne miejscowości. Syryjskiej armii udało się między innymi wyzwolić miasto Masakana we wschodniej części prowincji Aleppo, a tym samym ostatecznie wyprzeć terrorystów z tego regionu. Żołnierze mieli zabić blisko 1,2 tysiąca bojowników ISIL i zniszczyć sporą część ich wyposażenia, dlatego oddali oni Masakanę kiedy armia znalazła się na przedpolach tej miejscowości.

Jednocześnie syryjska armia prowadzi działania zbrojne przeciwko ISIL w kilku miejscach kraju. Już trzeci dzień trwają walki wspomagane przez lotnictwo w mieście Dajr az-Zaur, które obecnie istnieje jako prorządowa enklawa w środku Państwa Islamskiego. W niedzielę brygady pancerne sił prezydenta Baszara al-Assada zaczęły natomiast atak na pozycje ISIL na wschód od historycznego miasta Palmira. Syryjscy korespondenci wojenni zwracają uwagę, że wśród zabitych terrorystów znajdują się obcokrajowcy, a więc dżihadyści przybyli do Syrii z Kuwejtu i Maroka.

Tymczasem syryjskie ministerstwo spraw zagranicznych i emigracji potępiło kolejne bombardowania międzynarodowej koalicji pod dowództwem Stanów Zjednoczonych. W nalotach w mieście Ar-Rakka, uznawanym za stolicę Państwa Islamskiego, zginęły w piątek 43 osoby, którymi były głównie kobiety i dzieci. Rząd w Damaszku uznaje, iż koalicja narusza niepodległość i suwerenność Syryjskiej Republiki Arabskiej, nie respektując jej sprzeciwu wobec zagranicznej interwencji wojskowej.

Na podstawie: Sana.sy, Albaath.news.sy
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o