Syryjska armia odbija obszary pod Damaszkiem

Opublikowano: 10.11.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 191

Syryjska armia rządowa odzyskała kluczowe obszary na południe od Damaszku, kontrolowane dotychczas przez rebeliantów – podały syryjskie media państwowe. Siły lojalistyczne przejęły pełną kontrolę nad miejscowością Sbeineh na południe od syryjskiej stolicy, wypierając z niej „terrorystów”, jak określa się w rządowych mediach, wspieranych przez Zachód rebeliantów.

Działające w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOPW) stwierdziło, że w miejscowości tej znajdowała się jedna z ważniejszych baz rebelianckich, dla operujących pod Damaszkiem bojowników zbrojnej opozycji.

Zajmowanie Sbeineh było transmitowane przez syryjską telewizję państwową. „Nasza bohaterska armia przejęła kontrolę… nad Sbeineh… w pobliżu Ghazalah w prowincji damasceńskiej, po rozbiciu ostatnich istniejących tam pozycji terrorystów”. Rami Abdel Rahman, z SOPW powiedział, że armia była wspierana przez libańskich bojowników Hezbollahu i inne prorządowe bojówki. W wyniku tej operacji wszystkie drogi zaopatrzenia dla rebeliantów z południa Damaszku zostały obecnie praktycznie odcięte.

Opracowanie: ECAG
Na podstawie: www.bbc.co.uk
Źródło: Geopolityka.org

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.