Syryjscy „uchodźcy” na urlopach w kraju

Opublikowano: 19.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 795

Niemieckie władze wydają się być zaskoczone wyjazdami syryjskich „uchodźców” masowo wyjeżdżających na wakacje do swojej ojczyzny. Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zagroził z tego powodu odbieraniem im tego statusu i deportacjami, ponieważ ma to oznaczać, że wcale nie grożą im prześladowania będące podstawą do otrzymania azylu na terytorium Niemiec.

Tabloid „Bild” napisał, że wyjazdy do ojczyzny wśród przebywających w Niemczech Syryjczyków mają charakter masowy, dlatego dziesiątki tysięcy z nich przebywają na urlopie właśnie w kraju swojego pochodzenia. Gazeta informuje między innymi o bardzo intratnym biznesie jakim stały się biura turystyczne oferujące wakacje w Syryjskiej Republice Arabskiej, co wzbudza spore kontrowersje przez powody, dla których Syryjczycy uciekali ze swojego kraju.

Dziennikarskie śledztwo wykazało dodatkowo, że Syryjczycy mogą wyjeżdżać z Niemiec dzięki posiadanemu syryjskiemu paszportowi, albo tymczasowemu dokumentowi wydawanemu przez ambasadę Syrii w Niemczech. Tym samym stanowi to naruszenie regulacji prawnych dotyczących azylu, bo zabraniają one przebywania na terenie placówki dyplomatycznej kraju z którego pochodzą uchodźcy.

Wspomniany szef resortu spraw wewnętrznych Niemiec przypomina bowiem, że Syryjczycy otrzymali azyl w jego kraju, ponieważ rzekomo uciekali z Syrii przed wojną i prześladowaniami. Zdaniem Seehofera „uchodźcy” regularnie jeżdżący do Syrii nie mogą twierdzić, iż są prześladowani i uciekają przed wojną, dlatego osoby wyjeżdżające do Syrii mają być pozbawiane prawa do azylu i deportowane do państwa swojego pochodzenia.

Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców zdaje sobie sprawę z całego procederu, ale nie potrafi oszacować jego skali. Tym niemniej w pierwszych miesiącach tego roku wszczęto blisko 40 tys. postępowań, których celem jest pozbawienie Syryjczyków prawa do pobytu na terytorium Niemiec.

Na podstawie: Bild.de, Welt.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Kaczor3333 19.08.2019 12:01

    Czyżby “nachodźcom” kończyło się specjalne traktowanie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.