Syryjscy chrześcijanie wzywają USA do zaprzestania wspierania rebeliantów

Opublikowano: 03.02.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 446

Czołowi przywódcy kościołów chrześcijańskich w Syrii, wezwali Stany Zjednoczone do zaprzestania wspierania bojowników walczących z siłami rządowymi. Przedstawiciele pięciu wyznań chrześcijańskich, podkreślają, że warunki dla mniejszości religijnych na Bliskim Wschodzie, stale się pogarszają.

Grupa chrześcijańskich biskupów odwiedziła Waszyngton, uczestnicząc w pierwszej tego typu delegacji od początku konfliktu Syrii. Do Stanów Zjednoczonych udali się przywódcy pięciu kościołów działających na terenie Syrii: Krajowego Synodu Ewangelickiego Syrii i Libanu, Greckiego Kościoła Ortodoksyjnego Antiochii i Bliskiego Wschodu, Ormiańskiego Kościoła Damaszku, Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego oraz Kościoła Prezbiteriańskiego. Chrześcijańscy duchowni opowiadali o prześladowaniach chrześcijan w Syrii, przedstawiając najbardziej drastyczne zbrodnie dokonane przez islamskich radykałów z Wolnej Armii Syryjskiej.

Przywódcy wspólnot chrześcijańskich z Syrii, wezwali również Stany Zjednoczone do zaprzestania wspierania przeciwników prezydenta Baszara al-Assada, nie wyrażając jednak poparcia dla jego władzy. Według biskupów, nazywanie rebeliantów mianem „bojowników o wolność” jest zupełnie nieuprawnione. Zdaniem przedstawicieli pięciu wyznań chrześcijańskich z Syrii, USA powinny również wywrzeć presję na kraje takie jak Arabia Saudyjska, Katar czy Turcja, które wysyłają do Syrii zagranicznych bojowników oraz zbroją syryjską opozycję.

Biskupi podkreślali, że destabilizacja sytuacji w rejonie Bliskiego Wschodu, odbija się przede wszystkim na chrześcijanach. Są oni prześladowani i mordowani, obiekty ich kultu religijnego są niszczone, a większość z nich musi uciekać ze swoich domów w obawie przed represjami ze strony radykalnych muzułmanów.

Na podstawie: presstv.ir, time.com
Źródło: Autonom


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.