Syria zniszczyła okupowane rafinerie i systemy transportowe

Opublikowano: 09.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1290

W piątek nocne niebo zostało rozświetlone przez wiele poważnych uderzeń rakietowych w konwoje cystern z ropą i rafinerię w północnej Syrii.

Początkowo nie było wiadomo, kto stoi za atakiem, który zniszczył kilkadziesiąt cystern z ropą. Oszałamiający film przedstawiający ogromne kule ognia w pobliżu miast al-Bab i Jarablus, w pobliżu granicy tureckiej, szeroko krążył w mediach społecznościowych ze sprzecznymi relacjami o tym, kto dokonał ataku. Jednak źródła wydają się być zgodne, że początkowe eksplozje były tak duże, że musiały być wynikiem uderzeń pocisków balistycznych.

Doprowadziło to do oskarżeń, że rosyjska armia lub rząd syryjski stoją za tym w odwetem, który ma na celu zatrzymanie konwojów „wykradanej ropy” zabieranej z terytorium Syrii.

Damaszek i Rosja od dawna potępiają tureckie „zawłaszczanie ziemi” wzdłuż północnej granicy, a także okupację przez Stany Zjednoczone bogatych w ropę i gaz północno-wschodnich regionów Deir Ezzor i al-Hasakah.

[…] W raporcie zauważono, że „instalacje naftowe w kontrolowanych przez Turcję częściach Aleppo były w ostatnich miesiącach wielokrotnie atakowane, chociaż Moskwa i reżim syryjski nie przyznały się do odpowiedzialności za te ataki”.

Waszyngton wyraźnie milczy w odniesieniu do tego głównego ataku. Jeśli rzeczywiście okaże się, że była to operacja armii rosyjskiej lub syryjskiej z użyciem rakiet balistycznych, to będzie to niezwykle prowokacyjny „sygnał” dla Białego Domu, że musi zmienić kurs „okupowania złóż ropy i gazu” w północno-wschodniej Syrii.

Autorstwo: Tyler Durden
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,44 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o