Syria zawarła strategiczne partnerstwo z Chinami

Opublikowano: 23.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1506

Przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej i Syryjskiej Republiki Arabskiej zawarli porozumienie o strategicznym partnerstwie pomiędzy swoimi krajami. Baszar al-Assad i Xi Jinping są zainteresowani współpracą gospodarczą, a Państwo Środka zamierza także wspomóc Syrię w prowadzeniu przez nią dalszej walki z ugrupowaniami terrorystycznymi.

Syryjski prezydent przybył do Chin z okazji rozpoczęcia Igrzysk Azjatyckich w mieście Hangzhou. Głównym punktem jego wizyty było spotkanie z chińskim przewodniczącym, podczas którego zawarto umowę o strategicznym syryjsko-chińskim partnerstwie oraz podpisano dwa inne porozumienia.

Pekin zainteresowany jest przede wszystkim udziałem w procesie gospodarczej odbudowy swojego sojusznika po wojnie. Poza tym chce wesprzeć Damaszek w prowadzonej przez syryjską armię walce z ugrupowaniami terrorystycznymi.

Al-Assad podziękował jednocześnie Xi za dotychczasowe wsparcie Państwa Środka „w czasie kryzysu i cierpień”. Wyraził także nadzieję na „szeroko zakrojoną i długoterminową współpracę we wszystkich dziedzinach” z chińskimi partnerami.

Xi zapowiedział ze swojej strony dalsze poparcie dla reintegracji Syrii ze strukturami międzynarodowymi, „w obliczu niestabilnej i niepewnej sytuacji międzynarodowej”., aby w ten sposób chronić „sprawiedliwość międzynarodową”.

Na podstawie: TheNationalNews.com, GlobalTimes.cn, SANA.sy
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.