Syria odzyskała pełną kontrolę nad Aleppo

Opublikowano: 24.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 594

Rosyjskie i syryjskie władze oficjalnie powiadomiły o uzyskaniu pełnej kontroli nad miastem Aleppo. Po wielu miesiącach walk, wojska rządowe przy współpracy z zagranicznymi partnerami ogłosiły wielkie zwycięstwo.

Władimir Putin ogłosił koniec działań zbrojnych w mieście Aleppo. Zakończyła się również operacja ewakuacyjna cywilów i rebeliantów/terrorystów. Całe miasto znalazło się już pod kontrolą wojska. Rosja ma zamiar wysłać żołnierzy do wschodniej, wyzwolonej części miasta aby zapewnić tam dodatkową ochronę.

Wraz z wyzwoleniem Aleppo, Rosja pracuje na rzecz ogłoszenia powszechnego zawieszenia broni. Z całą pewnością nie będzie to dotyczyć tzw. Państwa Islamskiego, które resztkami sił broni strategicznego miasta al-Bab. Gdy Turcy wyeliminują islamistów i zdobędą to miasto, trasa do Rakki, samozwańczej stolicy ISIS, stanie przed nimi otworem. Warto dodać, że Kurdowie dokonali znacznych postępów i zbliżyli się do Rakki od strony zachodniej. Erdogan zapowiadał, że po zdobyciu al-Bab, przyjdzie czas na odbicie miasta Manbidż, które kontrolują Kurdowie.

Podczas gdy Iran, Rosja, Syria i Turcja dogadują się na rzecz zakończenia konfliktu w tym państwie, Syryjskie Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych zapowiedziało, że armia pokona terrorystów i przywróci porządek na terenie całego państwa. Oznacza to pokonanie Państwa Islamskiego oraz “umiarkowanych” i “radykalnych” rebeliantów, a także rozwiązanie kwestii kurdyjskiej i wydalenie agentów państw zachodnich.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Sana.sy
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 24.12.2016 10:36

    Brawo:)!!! Sława!!! Syryjskim Braciom:)

  2. JFK 24.12.2016 20:34

    Faktycznie kontrola przez Syryjczyków ruin wiele wnosi jeśli chodzi o gospodarkę czy funkcjonowanie i tak już państwa w opłakanym stanie, zwykła rozdmuchana propaganda sukcesu w stylu ZSRR. Nie ma co się cieszyć, że ten kraj stał się areną zmagań wschodu i zachodu. Kto będzie następny?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.