Syria odzyskała pełną kontrolę nad Aleppo

Opublikowano: 24.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Rosyjskie i syryjskie władze oficjalnie powiadomiły o uzyskaniu pełnej kontroli nad miastem Aleppo. Po wielu miesiącach walk, wojska rządowe przy współpracy z zagranicznymi partnerami ogłosiły wielkie zwycięstwo.

Władimir Putin ogłosił koniec działań zbrojnych w mieście Aleppo. Zakończyła się również operacja ewakuacyjna cywilów i rebeliantów/terrorystów. Całe miasto znalazło się już pod kontrolą wojska. Rosja ma zamiar wysłać żołnierzy do wschodniej, wyzwolonej części miasta aby zapewnić tam dodatkową ochronę.

Wraz z wyzwoleniem Aleppo, Rosja pracuje na rzecz ogłoszenia powszechnego zawieszenia broni. Z całą pewnością nie będzie to dotyczyć tzw. Państwa Islamskiego, które resztkami sił broni strategicznego miasta al-Bab. Gdy Turcy wyeliminują islamistów i zdobędą to miasto, trasa do Rakki, samozwańczej stolicy ISIS, stanie przed nimi otworem. Warto dodać, że Kurdowie dokonali znacznych postępów i zbliżyli się do Rakki od strony zachodniej. Erdogan zapowiadał, że po zdobyciu al-Bab, przyjdzie czas na odbicie miasta Manbidż, które kontrolują Kurdowie.

Podczas gdy Iran, Rosja, Syria i Turcja dogadują się na rzecz zakończenia konfliktu w tym państwie, Syryjskie Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych zapowiedziało, że armia pokona terrorystów i przywróci porządek na terenie całego państwa. Oznacza to pokonanie Państwa Islamskiego oraz “umiarkowanych” i “radykalnych” rebeliantów, a także rozwiązanie kwestii kurdyjskiej i wydalenie agentów państw zachodnich.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Sana.sy
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Brawo:)!!! Sława!!! Syryjskim Braciom:)

JFK
Użytkownik
JFK

Faktycznie kontrola przez Syryjczyków ruin wiele wnosi jeśli chodzi o gospodarkę czy funkcjonowanie i tak już państwa w opłakanym stanie, zwykła rozdmuchana propaganda sukcesu w stylu ZSRR. Nie ma co się cieszyć, że ten kraj stał się areną zmagań wschodu i zachodu. Kto będzie następny?