Syria domaga się od USA reparacji wojennych

Opublikowano: 24.07.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 417

Śmierć ludności cywilnej oraz zniszczenia infrastruktury, spowodowane nielegalną w świetle prawa międzynarodowego interwencją zbrojną Stanów Zjednoczonych skłoniło Damaszek do ubiegania się o reparacje wojenne. Kilka dni wcześniej rosyjskie władze również zwróciły uwagę, że działalność Amerykanów na terytorium Syrii nie ma żadnych podstaw prawnych.

W liście skierowanym do Organizacji Narodów Zjednoczonych wskazano na działalność lotnictwa zachodniej koalicji, które przyczyniło się do zniszczeń i śmierci ludności cywilnej. 22 kwietnia bieżącego roku samoloty koalicji zniszczyły stację benzynową w dystrykcie Tuwaynan w muhafazie Rakka, 27 maja zbombardowano wioskę Hasu Albu Awf w dystrykcie Shaddadah w muhafazie Al-Hasaka zabijając mieszkańców i zniszcząc domy, natomiast 29-30 maja zniszczono odwierty gazowe w dystrykcie Tabiyah w muhafazie Dajr az-Zaur.

Władze dodają również, że działaność zachodniej koalicji pozostaje nielegalna, ponieważ nie otrzymała zgody i nie jest koordynowana z rządem w przeciwieństwie do Rosji, która jest tam na wyraźne zaproszenie i blisko współpracuje w walce z islamistami. W liście domagano się odszkodowań za zniszczenia i śmierć ludności cywilnej, a także natychmiastowego wstrzymania działań zbrojnych.

Największe oburzenie wzbudza kampania Stanów Zjednoczonych i innych krajów zachodnich, które biorą obecnie udział w bitwie o Rakkę, samozwańczą stolicę ISIL. Miasto pozostaje oblężone wraz z mieszkańcami, którzy regularnie giną w wyniku nalotów. USA stosują tę samą taktykę, polegającą na potężnych bombardowaniach miasta, która nie sprawdziła się wcześniej podczas walki o iracki Mosul i przyczyniła się do ogromnych strat w ludziach.

Stany Zjednoczone najprawdopodobniej nie zapłacą ani jednego dolara za zniszczenia w Syrii. Donald Trump mógłby nawet zażądać od władz w Damaszku zapłaty za “pomoc” w pokonaniu ISIL, podobnie jak liczył od Niemiec i Korei Południowej zapłaty za udzielaną ochronę.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Theduran.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.