Syn premiera Izraela oskarżony o… antysemityzm

Opublikowano: 12.09.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 370

Syn izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu został oskarżony o „antysemityzm”, po tym jak umieścił w mediach społecznościowych grafikę przedstawiającą lewicowych izraelskich polityków, którzy mają być częścią łańcucha pokarmowego amerykańsko-żydowskiego finansisty Georga Sorosa. Według przedstawicieli tropiącej „antysemityzm” Ligi Przeciwko Zniesławieniu obrazek umieszczony na “Facebooku” ma właśnie takowy charakter.

Yair Netanjahu zamieścił grafikę na swoim prywatnym profilu na portalu społecznościowym Facebook przed dwoma dniami, zaś w związku z burzą jaką wywołał już zdążył usunąć własny wpis. Nie zmienia to jednak faktu, że 26-letni syn izraelskiego premiera promował obrazek, na którym amerykańsko-żydowski finansista George Soros macha wędką z kulą ziemską Reptilianinowi (według niektórych fanów teorii spiskowych ta rasa pozaziemska rzeczywiście rządzi światem), ten zaś macha symbolem alchemii przed byłym premierem Ehudem Barakiem, który kusi urną wyborczą Eldadowi Janinowi, zaś ten z kolei wymachuje jedzeniem Meni Naftali.

Obrazek ma związek z trwającym obecnie postępowaniem przeciwko szefowi izraelskiego rządu. Benjamin Netanjahu jest oskarżany między innymi o korupcję, fałszerstwa i nadużycie zaufania społecznego, a wspomniany Naftali dodatkowo oskarża premiera i jego małżonkę o mobbing jakiemu miał być poddawany jako ich służący. Pozostałe postaci z grafiki to polityczni konkurenci Netanjahu – Barak był szefem rządu z ramienia lewicowej Partii Pracy, natomiast Janin jest szefem pozaparlamentarnej socjaldemokratycznej partii „Nowy Kraj”, która występuje pod sztandarami walki z korupcją i nepotyzmem izraelskich polityków.

Według Netanjahu kampania skierowana przeciwko rządowi Likudu sterowana jest przez wspomnianego Sorosa, który także w Izraelu wspiera grupy o charakterze lewicowo-liberalnym. Z tego powodu izraelski premier podczas lipcowej wizyty w Budapeszcie miał poprzeć działania węgierskiego finansisty uderzającego w międzynarodowego spekulanta. Działacze izraelskiej prawicy od paru miesięcy przygotowują się także do wdrożenia nowego prawa, które uderzałoby w Sorosa i jego plany pieniężnego wsparcia dla grup krytykujących chociażby obecną politykę imigracyjną rządu Izraela.

Sama grafika opublikowana przez syna Netanjahu spotkała się z reakcją Ligi Przeciwko Zniesławieniu (ADL), znanej doskonale w Polsce z tropienia „antysemityzmu” oraz nachalnego domagania się odszkodowań za rzekomo zagrabione mienie żydowskie. ADL wyraziła zaniepokojenie tym wydarzeniem, ponieważ według organizacji jest ono „zagrożeniem związanym z antysemickim dyskursem”, a poza tym postaci przedstawione na obrazku mają złożone ręce w geście „szczęśliwego kupca”, nawiązując tym samym do popularnego internetowego memu piętnującego zachłanność Żydów.

Na podstawie: Haaretz.com, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Wychodzi na to że …co wolno wojewodzie to nie…