Syn pacjenta musi wykonywać w szpitalu zadania pielęgniarki

Opublikowano: 08.08.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1080

Mężczyzna z Alberty nie miał wyboru, musiał pozostać u boku umierającego ojca, wykonując podstawowe zabiegi medyczne, ponieważ system opieki zdrowotnej w prowincji wciąż się pogarsza.

Jeff McLenaghan opiekował się swoim ojcem Dougiem w szpitalu High River General Hospital na południe od Calgary na oddziale ratunkowym, ponieważ nie było wolnych łóżek. Ta sytuacja uwydatnia niedobory kadrowe w służbie zdrowia w całej prowincji, które doprowadziły do tragicznych sytuacji w przypadku kilku mieszkańców Alberty, takich jak McLenaghan.

U jego ojca około siedem lat temu zdiagnozowano raka przełyku choroba rozprzestrzeniła się również na mózg i całe ciało. „Ma wydzielinę lepkiego śluzu, który powstaje w wyniku raka przełyku. Wymaga to odessania, aby nie zagrażało drogom oddechowym by po prostu mógł oddychać” – powiedział McLenaghan.

McLenaghan mówi, że jego ojciec został przewieziony do szpitala w High River karetką około drugiej w nocy w niedzielę 31 lipca. „Nie mam nic złego do powiedzenia o pielęgniarkach, robią, co mogą. Ale są chwile, kiedy jest sam” – powiedział McLenaghan.

Dodaje, że ojciec regularnie się dusi i śluz często dostaje się do jego płuc. „Problem polega na tym, że jesteśmy tu przez trzy dni, nie ma dostępnego łóżka i nie ma nikogo, kto by go pilnował, nie ma nikogo, kto mógłby tam być. Oddział ratunkowy jest zatłoczony, dziś wieczorem są tu ludzie, którzy przybyli z zatrzymaniem akcji serca, a ja jestem sam. „Nawet nie pamiętam, dni wydają się teraz płynąć razem… Nie wiem, co zrobię, po prostu nie wiem, co zrobię”.

Twierdzi, że są przepracowani, mają za mało personelu, a winę za to ponosi stan systemu opieki zdrowotnej. „Słychać to w głosach pielęgniarek” – wyjaśnił. Dodaje, że lekarze i pielęgniarki mogą zrobić tylko tyle w danych okolicznościach. McLenaghan dodaje, że jest wyczerpany i nie ma nikogo, kto mógłby pomóc w opiece nad jego ojcem. Mówi, że jego tata powinien być w hospicjum, ale nie mógł znaleźć się na liście oczekujących, nie mówiąc już o załatwieniu mu łóżka szpitalnego.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: City News
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.