Syjoniści atakują “New York Timesa”

Opublikowano: 28.11.2012 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 489

25 listopada w “New York Times ukazał się niezwykły artykuł Davida Carra „Wojna jako przykrywka dla zabijania dziennikarzy” (“Using War as Cover to Target Journalists”). Dotyczy on nowego trendu – masowego mordowania wścibskich dziennikarzy przez totalitarne rządy. Jak wykazała Komisja dla Ochrony Dziennikarzy (CPJ) rządy są odpowiedzialne aż za 1/3 zabójstw dziennikarzy na świecie – jest to więcej niż przez terrorystów czy grupy kryminalne. Carr skupił się w swoim artykule na ostatnim konflikcie w Gazie, gdzie w przeciwieństwie do 2008 roku, tym razem zezwolono na pracę zagranicznym dziennikarzom. I od razu stali się celem dla izraelskich pocisków. I, jak zaznaczył Carr, nie były to przypadkowe cele. Mimo wyraźnego oznaczenia, że jest to wóz telewizyjny, pocisk izraelski trafił w samochód telewizji Al-Aqsa TV zabijając reportera Mahmouda al-Kumi i kamerzystę Hussama Salamę. Izrael ostrzega, że dziennikarze mogą być wykorzystywani jako „ludzka tarcza”, a Carr sugeruje że może właśnie dlatego zostali zabici.

Co gorsza, izraelskie pociski lądują bezpośrednio na budynkach w których przebywają dziennikarze z lokalnej prasy. Konflikt w Gazie reprezentuje bardzo zły trend – w tym roku zabito już 117 dziennikarzy, największą ilość od 1997 roku kiedy to zaczęto zbierać dane na ten temat.

Za ten artykuł Carr i sam “New York Times” od razu znalazł się pod obstrzałem grup proizraelskich. Alana Goodman w Commentary Magazine stwierdziła, że w opisanych przypadkach zabici zostali nie dziennikarze, a terroryści, gdyż Al Aqsa TV jest powiązana z Hamasem (przypomnijmy, że Hamas legalnie wygrał wybory palestyńskie). Drugim zarzutem jest to, że Carr nie powinien się skupiać na Izraelu, gdyż przecież USA robi to samo (w sumie tu ma rację…).

Adam Chandler w żydowskim magazynie “Tablet” argumentuje podobnie, według niego Carr powinien był się skupić na Syrii, Rosji, czy też Meksyku. Dla niego zabici też nie byli dziennikarzami, a terrorystami. (Zauważmy, że podobna retoryka obowiązuje w przypadku partyzantów np afgańskich, których także iw naszych mass mediach określa się mianem terrorystów, podczas gdy oni bronią swioego kraju przed okupantem).

Komisja dla Ochrony Dziennikarzy (Committee to Protect Journalists) jest jednak innego zdania. „Ilość zabitych dziennikarzy jest alarmująca” oświadczył koordynator CPJ na Bliski Wschód i Północą Afrykę. Reporterzy Bez Granic (Reporters Without Borders) wprost potępili izraelskie ataki na dziennikarzy, których celem jest „zablokowanie przeływu informacji”. Dla Sekretarza Generalnego RWB, nawet poparcie dziennikarzy dla Hamasu nie legalizuje ataków izraelskich.

Zarzuty popleczników Izraela wobec Davida Carra i “New York Timesa” są całkowicie bezzasadne, bowiem państwo żydowskie od lat jest słynne z brutalnego obchodzenia się z dziennikarzami, więzienia ich i z ataków, co opisała dokładnie Nora Barrows-Friedman w “Elektronicznej Intifadzie”.

Na podstawie: mondoweiss.net, www.nytimes.com, www.tabletmag.com, www.commentarymagazine.com, www.cpj.org
Źródło: Monitor Polski


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. ARTUR 28.11.2012 13:03

  Nie musimy patrzeć daleko ,u nas syjonistyczny reżim niszczy rdzenną polską ludność która będąc pod wpływem mobbingu i prześladowań popełnia samobójstwa .Postępowanie władzy ,urzędników i syjonistycznych banków uwłacza nawet godności człowieka .

 2. 23 28.11.2012 14:48

  “rdzenną polską ludność” 😀

  Uśmiałem się

 3. Czejna 28.11.2012 15:06

  23
  I coz z tego, ze sie Pan usmial?

 4. ARTUR 28.11.2012 15:21

  23 na pewno nigdy nie czytał wyroków sądów w sprawach błahych gdzie Polak trafia za kraty /np.za 0,70 zł ,słownie – siedemdziesiąt groszy / a syjonista lub mason po dokonaniu zbrodni jest na wolności ,nigdy też nie czytał ilu Polaków idzie na bruk ,że decyzje kamienicznika o pozbawieniu wody lokatorów są zgodne z prawem ,że Polskich kupców z dworca w Warszawie pobito i wyrzucono a policja stała i nie reagowała ,nie wspomnę już o więżniach politycznych bo brakłoby tutaj miejsca .Taka jest nasza demokracja ,władza ludu ale nie Polaków .

 5. adamPan 28.11.2012 16:44

  Wolne media , fajna nazwa dla takiej karykatury mediów , (Fragment usunięty. Naruszenie Regulaminu – pkt. 3b. Pisz kulturalnie, nie obrażaj)

 6. FreeG (korektor WM) 28.11.2012 17:28

  @adamPan

  Dedykuję Ci dwa linki, z których treść pierwszego powinieneś już znać:

  http://wolnemedia.net/regulamin/
  http://wolnemedia.net/o-nas/

 7. papamobile 28.11.2012 23:51

  Oj (aj, waj), nie lubią oni prawdy, nie lubią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.