Swoich wpuszczamy, Polaków – nie

Opublikowano: 30.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1423

Białoruska Straż Graniczna nadal wpuszcza obywateli Białorusi do kraju, jednak obowiązują ograniczenia dla cudzoziemców wjeżdżających z Ukrainy, Polski, Litwy i Łotwy przez naziemne punkty kontrolne, powiedział Sputnikowi rzecznik Państwowego Komitetu Granicznego Anton Byczkowski.

„Obywatele Białorusi nadal mogą wjeżdżać do republiki” – powiedział. Byczkowski podkreślił, że dotychczas przyjęte ograniczenia wjazdu do kraju pozostają. Jednocześnie rozmówca zaznaczył, że straż graniczna może podejmować jednostkowe decyzje w stosunku do cudzoziemców, którzy zamierzają wjechać na Białoruś przez naziemne punkty kontrolne z terytorium Ukrainy, Polski, Litwy i Łotwy, w zależności od konkretnej sytuacji. Dodał, że punkt kontrolny w Narodowym Porcie Lotniczym w Mińsku funkcjonuje bez ograniczeń. Byczkowski zaznaczył, że w kierunku białorusko-rosyjskim nie wprowadzono żadnych dodatkowych środków ochrony granicy.

Wcześniej Państwowy Komitet Graniczny poinformował, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną w sąsiednich krajach Białoruś od czwartku tymczasowo ograniczyła wjazd na swoje terytorium przez naziemne punkty kontrolne dla niektórych kategorii osób z Łotwy, Litwy, Polski i Ukrainy. Wyjaśniono, że ograniczenia nie dotyczą pracowników misji dyplomatycznych i urzędów konsularnych, którzy posiadają paszporty dyplomatyczne i służbowe. Nie dotyczą one również kierowców pojazdów biorących udział w międzynarodowym transporcie drogowym oraz pracowników kolejowych międzynarodowego ruchu kolejowego.

W czwartek po południu Białorusini zaczęli informować na portalach społecznościowych, że białoruscy pogranicznicy nie pozwolili im wjechać do kraju z Polski, Litwy, Łotwy i Ukrainy przez naziemne punkty kontrolne bez podania przyczyn. Kilka godzin później pojawiły się doniesienia, że ​​tylko obywatele republiki mogą przekraczać granicę na Białoruś. Komitet Graniczny potwierdził, że ​​obywatele Białorusi są przepuszczani do republiki.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.