Święto Plonów przeciwko wywłaszczaniu

Opublikowano: 30.09.2011 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 320

W tym roku w czasie Święta Plonów – Dowspuda 2011 niespodziewanie podczas mszy rzymskokatolickiej pojawił się Jezus. Czyżby kolejny cud przemienienia pieczywa i alkoholu w prawdziwego człowieka?

Jezus pokazywał len i tłumaczył głównie dzieciom w jaki sposób można utkać lnianą tkaninę. Politykom, urzędnikom i innym ludziom przypomniał siódme przykazanie – “nie kradnij” – w odniesieniu do polityczno-urzędniczych planów odbierania prywatnych gruntów a nawet gospodarstw pod planowaną niszczycielską nową i kosztowną drogę (obwodnicę Augustowa i drogę ekspresową s61 – fragment viabaltiki).

Rospuda znów zagrożona. Politycy, urzędnicy oraz ich kolesie z prywatnych firm budowlanych, transportowych i innych planują zniszczyć przyrodę, urodzajne ziemie rolnicze oraz część Doliny Rospudy. Dolina Rospudy to nie tylko ochronione kilka lat temu mokradła, to także tereny poza obszarami szczególnie chronionymi. Najgorsze jest to, że organizacje które miały chronić przyrodę są za zniszczeniem przyrody (za zniszczeniem fragmentu Doliny Rospudy i za zniszczeniem środowiska rolnego (urodzajnych ziem a nawet gospodarstw).

Podczas Święta Plonów Jezus prosił polityków i urzędników aby ci podpisali się przeciwko wywłaszczaniu. Żaden z tych garniturowych i krawatowych przebierańców nie podpisał protestu przeciwko wywłaszczaniu. Pod protestem podpisało się kilkudziesięciu gości i mieszkańców gminy Raczki. To dodatkowe kilkadziesiąt podpisów do ponad 1500 podpisów pod protestami przeciwko niszczeniu środowiska rolnego pod planowane budowy obwodnicy Augustowa i drogi ekspresowej s61.

Protesty przeciwko obwodnicy Augustowa i przeciwko drodze s61 znajdziecie TUTAJ. Plan zniszczenia środowiska przyrodniczego i rolnego według alternatywnego wariantu pseudoekologów znajdziecie TUTAJ.

Opracowanie: Il
Zdjęcie: Natalia Krajewska
Na podstawie: suwalki24.pl
Nadesłano do “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o