Świątynia Jerozolimska zostanie odbudowana?

Opublikowano: 20.11.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2492

W połowie października do Izraela trafiło 5 czerwonych nieskazitelnych jałówek, koniecznych do oczyszczenia placu pod odbudowę świątyni jerozolimskiej. Czy starożytna świątynia zostanie odbudowana?

Od czasu powstania niepodległego Izraela w 1948 r. podejmowano liczne próby wznowienia zainteresowania odbudową Świątyni Jerozolimskiej jako świętego miejsca kultu dla judaizmu. Organizacje takie jak Instytut Świątyni lobbowały za wznowieniem budowy na tym terenie, a nawet tworzyły menory i inne przedmioty przeznaczone do umieszczenia w Trzeciej Świątyni.

Te współczesne próby odbudowy Trzeciej Świątyni nigdy nie zyskały jednak popularności ze względu na polityczne i religijne realia towarzyszące temu przedsięwzięciu. Odbudowa Trzeciej Świątyni wymagałaby zburzenia Kopuły na Skale i innych struktur zajmujących obecnie Górę Świątynną, co nigdy nie mogłoby się odbyć bez poważnego rozwścieczenia muzułmanów, którzy uważają Kopułę za miejsce święte. Ponadto, główny nurt judaizmu ogólnie zgodził się, że Trzecia Świątynia nie zostanie odbudowana do czasu przyjścia żydowskiego mesjasza i nie widzi potrzeby budowania jej wcześniej. Wreszcie, idea budowy centralnie położonego miejsca dla judaizmu wydaje się anachroniczna dla większości żydowskich sekt, które uważają, że wiara przerosła ofiary ze zwierząt i potrzebę istnienia centralnej świątyni.

Mimo wszystko podejmowane są kolejne próby odbudowy. W połowie października do Izraela trafiło 5 czerwonych nieskazitelnych jałówek, koniecznych do oczyszczenia placu pod odbudowę Świątyni Jerozolimskiej.

Także wg muzułmanów, odbudowa Świątyni Jerozolimskiej, miałaby być znakiem zbliżającego się Armagedonu. Według nich Apokalipsa rozpocznie się wraz z zagarnięciem Góry Świątynnej przez Żydów, kiedy powtórnie przyjdzie „prorok Jezus”, by poprowadzić islam przeciw poganom i bałwochwalcom.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com, Medium.com, Piusx.org.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Dla tych, którzy nie ogarniają religijnych niuansów, należy wyjaśnić, że żydowski Mesjasz to ta sama postać, co chrześcijański Antychryst.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.