Światowe Forum Ekonomiczne promuje „Wielki Reset”

Opublikowano: 16.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4944

Finansowe elity tego świata zrzeszone w Światowym Forum Ekonomicznym WEF, Grupie Bilderberg, ONZ, Chatham House, CFR, Klubie Rzymskim i szeregu innych organizacji planują wykorzystać obecny kryzys dla zniszczenia resztek systemu kapitalistycznego, zniszczenia klasy średniej i budowy modelowego korporacyjno-socjalistycznego ustroju nazywanego przez nich „kapitalizmem interesariuszy”. Taki ustrój oparty o publiczno-prywatny model gospodarki, tak zwane przedsiębiorstwa PPP, pozwoli na monopolizację przestrzeni produkcyjno-usługowej w tandemie z rządami legalizującymi i gwarantującymi zyski pobierane od ubezwłasnowolnionej populacji. Jak podał WEF, wdrożenie tego systemu, doprowadzi do roku 2030, do zniewolenia większości społeczeństwa, gdzie nikt już nie będzie posiadał majątku, własności prywatnej, a wszystko, jak za komuny, będzie dobrem wspólnym.

Wykorzystując kryzys ekonomiczny, który zaczął się w styczniu 2020 roku i wykreowaną przez Chiny i USA epidemię, finansowe elity coraz bardziej naciskają na zamknięcia gospodarek pogłębiając kryzys ekonomiczny i blokując funkcjonowanie niekorporacyjnych obszarów gospodarki. Wraz z rządami prowadzą szeroko zakrojoną operację blokowania i bankrutowania małych i średnich przedsiębiorstw, jednocześnie chroniąc duże międzynarodowe przedsiębiorstwa. Wszystko oczywiście w imię walki z wykreowaną przez media pandemią.

Tym samym to co obserwujemy w świecie zachodnim jest niczym innym jak realizacją formułowanych od lat 1970. planów przejścia w system postindustrialny. Narzędziem do ich realizacji jest wirus, który w mniemaniu rządów daje im carte blanche do wszelkiego typu prawnych i ustrojowych zmian. Na wykreowany kryzys elity oczywiście mają już gotowe rozwiązanie i szybko działają by promować je na całym świecie.

Jak podaje portal Breitbart.com: „Według założyciela i prezesa World Economic Forum (WEF) Klausa Schwaba kryzys koronawirusa stwarza szansę na stworzenie „nowego rodzaju kapitalizmu” i na „wielki reset” globalnych gospodarek, polityki i społeczeństw. W artykule opublikowanym w poniedziałek przez WEF niecierpliwy Schwab twierdzi, że neoliberalizm jest martwy, a wraz z nim tradycyjne koncepcje kapitalizmu gospodarczego. Na ich miejscu widzi zestaw „Metryk kapitalizmu interesariuszy”, które jak twierdzi WEF, umożliwią światu postęp zgodnie z uniwersalnym zestawem nadrzędnych reguł, które zostały przez niego opracowane, przy czym „sprawiedliwość społeczna” jest kluczowym elementem tego nowego wspaniałego świata. Ta zmiana sposobu, w jaki prowadzimy działalność, jest nowym modelem „wielkiego resetu”, argumentuje Schwab, dodając, że kryzys koronawirusa jest bardzo dobrą okazją do „ponownej ewaluacji świętych krów systemu sprzed pandemii”. Przedstawia swój argument, wskazując, jak poważna była epidemia dla naszego obecnego życia. Schwab pisze: „Żadne wydarzenie od zakończenia II wojny światowej nie miało tak głębokiego globalnego wpływu jak COVID-19. Pandemia wywołała kryzys zdrowia publicznego i gospodarczy na skalę niespotykaną od pokoleń i zaostrzyła problemy systemowe, takie jak nierówność i postawa wielkiej władzy. Jedyną akceptowalną odpowiedzią na taki kryzys jest dążenie do „Wielkiego Resetu” naszych gospodarek, polityki i społeczeństw. Rzeczywiście, jest to moment na przewartościowanie świętych krów systemu przedpandemicznego, ale także na obronę pewnych długo utrzymywanych wartości. Zadaniem, przed którym stoimy, jest zachowanie dokonań ostatnich 75 lat w bardziej zrównoważonej formie”. Schwab uważa, że ​​jeśli chiński kryzys koronawirusa coś nam pokazał, to „rządy, firmy lub grupy społeczeństwa obywatelskiego działające samodzielnie nie mogą sprostać systemowym globalnym wyzwaniom”.

„Jak twierdzi WEF, w ich miejsce świat powinien przyjąć bardziej socjalistyczną politykę, taką jak podatki od majątku, dodatkowe regulacje i masowe programy rządowe Zielonego Nowego Ładu”. „Musimy zburzyć mury, które oddzielają te domeny, mówi, i zacząć budować instytucjonalne platformy współpracy publiczno-prywatnej. Mówiąc prościej, Schwab uważa, że ​​nadszedł czas na „ponowne rozważenie kapitalizmu”. Dodaje: Wielki Reset powinien starać się dać głos tym, którzy zostali w tyle, aby każdy, kto chce „współkształtować” przyszłość, mógł to zrobić. Reset, którego potrzebujemy,nie jest rewolucją ani przejściem na jakąś nową ideologię… Niektóre filary globalnego systemu będą wymagały wymiany, a inne naprawy lub wzmocnienia. Osiągnięcie wspólnego postępu, dobrobytu i zdrowia nie wymaga niczego więcej ani mniej”.

To co proponuje Schwab, to jak napisaliśmy, modelowa gospodarka faszystowska. Finansowe elity chcą zagwarantować sobie pełną kontrolę nad rządami i kreowanymi przez rządy rynkami zbytu na przyszłe elektryczne samochody, systemy NBIC, systemy energetyczne, systemy bio-medyczne, systemy modyfikacji genetycznej ludzi, elektrownie wiatrowe i setki innych rozwiązań zubażających społeczeństwa Zachodu.

Poszukują teraz legitymacji społecznej powołując się na jakąś iluzoryczną „formę demokracji” i pomoc dla „tych, którzy zostali w tyle”. Nie jest to oczywiście prawda, ponieważ jak już określono w badaniach opublikowanych w latach 70-tych przejście postindustrialne będzie charakteryzowało się przejściem z rządowej kontroli nad mocami produkcyjnymi krajów na kontrolę nad człowiekiem.

Państwo przyszłości ma opierać się na rozszerzaniu narzędzi i obszarów kontroli nad populacjami, prowadząc nad nimi stały nadzór i wzmożoną kontrolę. Obecne wszechobecne kamery, inwigilacja elektroniczna i patrole policyjne wymierzone przeciwko obywatelom na całym świecie to dopiero początek nadchodzącego koszmaru szykowanego przez WEF i elity finansowe świata.

Już w 2021 roku, podczas kolejnego zjazdu w Davos, globalne elity będą promowały swoją faszystowską wizję przyszłego ładu. Promując „Wielki Reset” mają na myśli zniszczenie tradycyjnego kapitalizmu. Dlatego też socjalistyczne rządy świata nie chcą odpuścić presji związanej z walką z koronawirusem, tworząc zapotrzebowanie na nowy model gospodarczy. Nie dajmy się zwieść, wszystkie rządy, w tym polski, utrzymujące polityki zamykania gospodarek działają pod dyktando tej agendy i są gotowe na przyjęcie nowego ustroju.

Polski rząd już dokonał wyboru. Morawiecki już mówi o budowaniu Nowego Porządku Świata (patrz pierwsze minuty przemówienia).

https://www.youtube.com/watch?v=cG8Grg-ywLs

https://www.youtube.com/watch?v=vggil5sxcGs

Będą niszczyły gospodarki tak szybko jak się da, by zdesperowani ludzie żądali i godzili się na systemowe zmiany. Ni mniej ni więcej oni niszczą nasz świat, by zbudować swoją techno-faszystowską utopię Nowego Porządku Świata.

Na podstawie: Breitbart.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 16.10.2020 20:07

    To co teraz się dzieje, to

    Albo nastąpi podział na biednych i najbogatszych, do czego dąży klika Cabal, ale ich dni są już policzone

    Albo nastąpi długo wyczekiwany przeze mnie reset finansowy, zapoznajcie się z terminami GSARA i NESARA, aby oba tytuły zostały wdrożone (już są wdrażane od zaplecza), MUSI nastąpić na świecie trwały pokój. Dopiero po nim zostaną wdrożone projekty odbudowy środowiska naturalnego, oddłużenie świata z długów, zapewnienie wszystkim ludziom godnego życia z dostępem do żywności, opieki zdrowotnej, własnego mieszkania oraz ujawnienie tłumionych patentów technologicznych. Będzie to podstawa, każdy kto będzie chciał, będzie miał możliwość dorobienia większego majątku. Inna możliwość to nie pracować i skupić się na sobie, czyli rozwoju własnej świadomości, odpoczynku, dobrobycie

  2. janpol 18.10.2020 22:48

    Nie wiem po co uciekać się i posiłkować jakimiś nikomu, jednak, niepotrzebnymi organizacjami, jak istnieje PROSTA i ZNANA droga do poprawienia bytu obywateli: społeczeństwo obywatelskie, demokracja (oczywiście również w oparciu o ZDROWY system partyjny) i państwo jako dobro wspólne obywateli z instytucjami pod kontrolą demokratyczną. Proste, nie? Jak się uważnie “wczytamy” w powyższą historię to to ujrzymy. Naprawę systemu próbowano wykonać metodami demokratycznego państwa prawnego a utknęła w “urzędniczym gąszczu”, który jest wyraźnie, nawet w USA poza kontrolą demokratyczną.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.