Światem wstrząsnęło nieznaczące wydarzenie

Opublikowano: 12.09.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1383

Kolejny już dzień trwa medialny cyrk, bo umarła skamielina kolonializmu i feudalizmu. Wielkie czołówki w czarnych ramkach, relacje na żywo. Państwu redaktorstwu się priorytety jak zwykle mylą.

Czołówki portali i pierwsze strony gazet nie są z gumy, zawsze trzeba wybrać, co znajdzie odpowiednią ekspozycję, a co utonie w setkach innych depesz. No, więc widzimy, co medialne konglomeraty uważają za ważne, czym warto futrować publikę niczym tuczne gęsi. Publika oczywiście kliknie, bo czemu ma nie klikać? Kliknie, żeby sprawdzić, dlaczego to państwo redaktorstwo uważa za ważne. A skoro już się kliknęło, zużyło na to czas i przeczytało choćby pierwszy akapit, no to może wykorzysta się tę „wiedzę”, żeby skomentować w napuszonym stylu, że „skończyła się pewna epoka”.

Nie zliczę, ile razy od wczoraj tę bzdurę przeczytałem, jak u armii klonów. Epoka to wam się niedługo skończy, jak kryzys klimatyczny uderzy z pełną siłą i zmieni wszystko w waszym marnym życiu. Albo bliżej nieco, jak w zimie nie stać będzie was na ogrzewanie. Nie będziecie mieć czasu opłakiwać swoich panów. Najśmieszniejsi są ci lewicowcy i liberałowie, którzy nagle rozpływają się nad urokami feudalizmu, z którym przez stulecia walczyli. Teraz nagle piszą łzawe laurki. Jakie to jest różne od wpisów osób z krajów postkolonialnych, które żyły pod rządami tej królowej i jej dynastii. Przypominają w nich o zbrodniach popełnianych, także za jej panowania, w brytyjskich koloniach.

To wszystko symbolizuje jak bardzo świat mediów zamienił się w disneyland, gdzie realne zdarzenia i fakty toną wśród plastikowych postaci i nierealnej rzeczywistości z bajek. I gdzie rządzi ciągła histeria na temat rzeczy w istocie pozbawionych znaczenia, ale za to nie wymagających pogłębionej refleksji oraz podjęcia jakiegokolwiek działania na rzecz zmiany na lepsze.

Opłakuj bajkowe królowe, książątka ze snów, gwiazdki znane z tego, że są znane, i klękaj przed panami, którzy żyją w tej boskiej, niedostępnej sferze, której historiami karmione są masy. Trzeba wrzucać takich bzdur jak najwięcej, żeby czasem nie próbowały zadawać pytań i zastanawiać się, czy aby tutaj coś nie gra.

Autorstwo: Xavier Woliński
Zdjęcie: WikiImages (CC0)
Źródło: Trybuna.info

30

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. miskolabor 12.09.2022 10:57

  Trudno odmówić prawdziwości temu artykułowi, choć dziwi mnie jego źródło. Wszak trybuna to raczej lewicowa prasa.

 2. agama 12.09.2022 14:09

  Odeszła starsza kobieta, szok.

 3. nazizm to ideologia lewicowa 12.09.2022 14:38

  Jestem zaskoczony, bo nic takiego nie zauwazylem. Choc byc moze dlatego, ze nie mam telewizji, a media, ktore ogladam odnotowaly fakt smierci tej starszej pani pierwszego dnia i na tym koniec.
  Polecam wszystkim odciac sie od medialnego szamba i po informacje siegac samemu, a nie pozwalac sobie wlewac do glowy to cale guwn.o automatem.

 4. Dandi1981 13.09.2022 09:58

  Plynela w niej krew krolewska , sprawowala obowiazki krolowej przez ostatnie 70 lat, zarabiala dla kraju z turystow po odliczeniu wszystkich kosztow na rodzine krolewska, kilka milionow funtow , nasze darmozjady umia wydawac tylko na minus.
  Wiec tak umarla najbardziej znana osoba na swiecie.
  Ktorej oblicze znajduje sie na banknotach jednej z najsilniejszych walut swiata.
  Wiec tak moze ukazac sie jakas zmianka w mediach na jej temat lol

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.