Świat tonie w długach

Opublikowano: 12.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 552

Światowy dług osiągnął rekordowy poziom 188 bilionów dolarów lub 230% globalnego PKB – poinformował Kristalina Georgiewa, dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

„Zadłużenie na świecie – państwowe i prywatne – osiągnęło rekordowy poziom 188 bilionów dolarów. To około 230% globalnej produkcji” – mówiła Georgiewa na dorocznej XX Konferencji Badań Gospodarczych Annual Research Conference w Waszyngtonie.

Poprzedniczka Georgiewej na tym stanowisku – Christine Lagarde – w ubiegłym roku powiedziała, że światowy dług wyniósł 182 bilony dolarów. Apelowała do rządów na świecie, aby podjęły działania zmierzające do zmniejszenia tego wskaźnika, bo światowa gospodarka zwalnia i zabezpieczenie płatności będzie coraz bardziej problematyczne.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. AstroCris 12.11.2019 13:38

  Zasadnicze pytanie brzmi u kogo zadłużony jest cały świat? Ciekawe jakie są od tego odsetki i czym je spłacić 🙂

 2. franek 12.11.2019 19:54

  @AstroCris

  Ja bym jeszcze dodał kolejne pytanie retoryczne. Skąd oni mieli tyle kasy. Pożyczyli rządom, osobom prywatnym, korporacjom. Toż oni muszą mieć większy majątek niż planeta Ziemia skoro mieli wolne biliony. Ja obstawiam mieszkańców Jowisza. Z ang. Jewpiter.

 3. hashi 12.11.2019 20:53

  Odpowiem na wszystkie wasze pytania, cały dług Ziemi pochodzi nie z Jowisza ale z powietrza wygenerowany na zasadzie rezerwy cząstkowej. Robią to banki centralne które w 97% kontrolowane są przez 3 rodziny, największy udział oczywiście mają Rothschild’owie. Odsetki od owych 250 bln $ długu rocznie wynoszą 4-8% (bogate kraje mniej biedne więcej)
  Z pośród 195 krajów tylko 3 są wolne od tych rodzin pełna lista:
  https://geopolityka.robertbrzoza.pl/finansjera/jakie-banki-centralne-kontroluje-rothschild/
  Więcej informacji u tego pana na kanale:
  https://www.youtube.com/watch?v=lyqIMKCJJf8
  https://www.youtube.com/watch?v=SwQi-0zL0Qs&t=2s

 4. Piron 12.11.2019 21:50

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.