Supermarket oferuje płatności skanem żył na palcu

Opublikowano: 27.09.2017 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 222

Brytyjski supermarket stał się pierwszym miejscem na świecie pozwalającym na dokonywanie płatności żyłami na palcu za artykuły spożywcze.

Klienci sklepu Costcutter, na Uniwersytecie Brunel w Londynie, mogą teraz płacić za pomocą swoich unikalnych wzorów żył.

Firma Sthaler zajmująca się tą technologią powiedziała, że ​​prowadzi “poważne rozmowy” z innymi wielkimi supermarketami w Wielkiej Brytanii, które miałyby w tysiącach sklepów przyjąć zaawansowane technologicznie skanery żył palców w punktach zapłaty.

System działa skanując przy użyciu podczerwieni ludzkie żyły, a następnie łączy tę unikalną mapę biometryczną z kartami bankowymi. Dane bankowe klienta są następnie przechowywane przez dostawcę usług płatniczych Worldpay, w taki sam sposób, w jaki można przechowywać szczegóły karty podczas dokonywania zakupów w Internecie.

Kupujący w ten sposób mogą pójść do supermarketu z niczym, jedynie z ich własnymi rękami i użyć ich do dokonywania płatności w ciągu zaledwie trzech sekund.

Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Dlaczego technika jest stosowana dla głupoty. Zamiast być stosowana do poprawy JAKOŚCI ludzkiego życia to jest stosowana do poprawy WYGODY. Jakość, to nie wygoda, jakość to nie ilość posiadanych udogodnień.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

I nie potrzeba czipów pod skórą