Stworzyli syntetycznego koronawirusa do walki z SARS-CoV-2

Opublikowano: 15.07.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1622

Amerykańscy naukowcy wymyślili nietypowy sposób walki z SARS-CoV-2. W laboratorium stworzyli syntetyczną wersję koronawirusa, która potrafi blokować namnażanie się naturalnego wirusa.

Syntetyczny wirus zaburza namnażanie się jego naturalnej wersji, a z drugiej strony, naturalny patogen sprzyja rozmnażaniu się jego sztucznej wersji. Ponadto, powstały w laboratorium twór potrafi replikować się trzy razy szybciej, dzięki czemu szybko wygrywa z groźnym koronawirusem SARS-CoV-2.

Naukowy potwierdzili skuteczność syntetycznej wersji wirusa w walce z jego naturalnym odpowiednikiem podczas eksperymentów na zwierzęcych komórkach. Wykazano, że w ciągu 24 godzin, sztuczny wirus zredukował ilość naturalnej wersji koronawirusa o połowę.

Zachęceni pozytywnymi wynikami badań naukowcy z Penn State University zapowiadają kolejne eksperymenty – tym razem na komórkach ludzkich płuc i w obecności nowych mutacji koronawirusa. Miejmy tylko nadzieję, że tego typu eksperymenty z wirusami nie doprowadzą do kolejnej, jeszcze groźniejszej pandemii.

Na podstawie: News.psu.edu
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

w odniesieniu do poruszanego tematu nieco więcej

https://www.bitchute.com/video/uaVV7VGqUcMi/