Stworzono gigantycznego robota humanoidalnego

Opublikowano: 28.12.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 810

Koreańska firma przedstawiła prototyp spacerującego robota humanoidalnego sterowanego przez operatora wewnątrz.

W Korei Południowej stworzono chodzącego robota humanoidalnego sterowanego od wewnątrz. Prototyp wykonała koreańska firma Korea Future Technology w oparciu o projekt 3D Witalija Bułgarowa.

Na razie nie podano w jakich obszarach konstrukcja będzie wykorzystywana. Celem twórców było po prostu „stworzenie zautomatyzowanej platformy dla praktycznego zastosowania w przemyśle.”

Wiele szczegółów projektu jest objętych klauzulą tajności. Wiadomo jednak, że robot mierzy cztery metry wysokości i waży pół tony. Urządzenie może chodzić i poruszać rękami w odpowiedzi na działania operatora siedzącego w kabinie.

Witalij Bulgari urodził się w Mołdawii, a następnie pracował w Moskwie. Jest artystą zaangażowanym w tworzenie grafiki 3D. Tworzył m. in. modele na potrzeby filmów tj. “Transformers 4”, “Terminator: Genesis” oraz do gier “StarCraft 2” i “World of Warcraft”.

Spacerujące roboty humanoidalne, sterowane przez operatora w środku, to bardzo popularny trend w fikcji od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Pomimo złożoności wdrożenia i niskiej praktyczności idea tworzenie tych maszyn jest nadal bardzo popularna. W Europie i Ameryce dużym zainteresowaniem cieszą się książki Mecha Warriorsa, a w Japonii największe objawienie pomysłu utrwalono w animowanej serii Gundam.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. polach 28.12.2016 13:42

  Duża zabawka:) do magazynu może … choć i w nim byłby jak słoń w składzie porcelany:)- do walki się nie nadają na szczęście zbytnio.Mądry człowiek zrobi mu benc:) i padnie.
  I ciekawy jestem czym byłby zasilany autonomiczny robot? bo dużo prądu mu trzeba aby to ustrojstwo łaziło i machało grabiami.

 2. Maximov 28.12.2016 13:49

  “…książki Mecha Warriorsa…”
  Litości!
  Chodzi o uniwersum BattleTech z FASA, gdzie ludzie (MechWarriors) pilotują ogromne kilkudziesięciotonowe roboty, Mechy.
  Autor dał plamę no ale czego można się spodziewać po ZNZ.

 3. MichalR 28.12.2016 13:56

  Pokazali że się da – wystarczy. Zastanawiam się nad jakimkolwiek sensownym zastosowaniem… Może zastosowanie w budownictwie? Prace na niskich wysokościach bez rusztowania?

 4. MvS 28.12.2016 16:12

  Walka z ksenomorfami, zapasy w błocie, zapasy w błocie na obcych planetach, zapasy w błocie z ksenomorfami na obcych planetach. Laser w lewej łapie, minigun w prawej, wyrzutnia rakiet na plechach mmm, rozmarzyłem się…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.