Studenci medycyny będą nas leczyć?

Opublikowano: 20.12.2021 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1516

Powołany kilka dni temu przez ministra zdrowia zespół ekspertów wypracuje rozwiązania prawne i organizacyjne regulujące pracę studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego w podmiotach wykonujących działalność leczniczą.

O sprawie informuje portal „Rynek Zdrowia”, jednak na razie bez poważniejszych konkretów, ponieważ działania i prace zespołu będą niejawne. W skład zespołu wchodzą m.in dziekani i rektorzy uczelni medycznych, specjaliści do spraw dydaktyki, dyrektorzy szpitali, przedstawiciele zawodów medycznych i organizacji studenckich oraz prawnicy.

Do zadań zespołu należy opracowanie rozwiązań prawnych i organizacyjnych regulujących pracę studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, w tym w szczególności:

– zasady udziału studentów w udzielaniu świadczeń zdrowotnych poza realizacją programu kształcenia na studiach i zakres tych świadczeń;

– zasady udziału w innych czynnościach o charakterze techniczno-administracyjnym poza realizacją programu kształcenia na studiach i zakres tych czynności.

– Zgodnie z zarządzeniem osoby wchodzące w skład Zespołu są obowiązane do zachowania w poufności informacji uzyskanych w związku z uczestnictwem w pracach Zespołu.

Zespół działać będzie do dnia akceptacji przez ministra propozycji rozwiązań prawnych i organizacyjnych, nie później jednak niż do dnia 31 marca 2022 r.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 21.12.2021 00:31

    No fajnie. To kiedy stosy zaplona dla wiedzm i zielarek?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.