Strzelanina we Francji

Opublikowano: 26.03.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Po ostatnim ataku w Londynie i nieudanej próbie wjechania samochodem w tłum ludzi w Belgii, mamy kolejny potencjalny zamach – tym razem we Francji. W piątek wieczorem w pobliżu metra w Lille doszło do strzelaniny, w wyniku której ranne zostały co najmniej 3 osoby.

Media nie podają zbyt wielu informacji. Wiadomo tylko tyle, że napastnik był zamaskowany, poruszał się samochodem i postrzelił trzech młodych ludzi, w tym 14-latka, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Nikt nie zna jego tożsamości. W Lille szybko zjawiły się oddziały antyterrorystyczne, lecz z pewnych przyczyn uważa się, że nie był to zamach tylko porachunki gangów narkotykowych.

Nie wiadomo na jakiej podstawie stwierdzono, że Francja nie ma znów do czynienia z aktem islamskiego terroru. Nie można wykluczyć, że strzelanina jest w jakiś sposób powiązana z ostatnimi wydarzeniami w Wielkiej Brytanii i Belgii. Zwykle gdy mamy do czynienia z agresją islamistów, którzy nielegalnie przybyli do Europy jako uchodźcy, próbuje się zataić ich tożsamość.

Jeśli strzelanina znów została zainicjowana przez jakiegoś islamistę, można wręcz stwierdzić, że mamy do czynienia z zorganizowaną akcją. Niestety zamachy w tej części Europy odbyły się już tyle razy, że rządy uspokajają, wręcz próbują oswajać społeczeństwa z zagrożeniem terrorystycznym.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: thesun.co.uk, leparisien.fr
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o