Strzelanina na Wigilii w restauracji na oczach rodzin z dziećmi

Opublikowano: 26.12.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2437

W Dublinie w restauracji Browne’s Steakhouse miała miejsce strzelanina w wigilijny wieczór. W wyniku ataku rannych zostało dwóch mężczyzn. Obydwaj trafili do szpitala, gdzie jeden z nich wkrótce potem zmarł.

Dwudziestokilkuletni mężczyzna zmarł w wyniku ran postrzałowych w Dublinie. Gardaí (irlandzka policja) poinformowała, że drugi mężczyzna po czterdziestce, który trafił do szpitala z ranami postrzałowymi, znajduje się w poważnym stanie. Strzelanina miała miejsce w wigilijny wieczór na oczach przypadkowych osób. Do ataku w restauracji przy Main Street doszło w momencie, gdy przybyły do niej rodziny z dziećmi, aby wziąć udział w wigilijnej kolacji. Z początkowych ustaleń wynika, że celem napastnika, który oddał kilka strzałów, byli ojciec i syn. Okazało się, że obaj panowie znani są policji z zaangażowania w przestępczość zorganizowaną.

Restauracja Browne’s Steakhouse w Dublinie pozostaje obecnie zamknięta na czas trwania śledztwa. Policja sprawdza również nagrania z monitoringu. Wiadomo, że detektywi traktują strzelaninę jako powiązaną z działalnością gangów. I uważają, że ma ona związek z trwającym konfliktem narkotykowym i bronią. RTE podało, że napastnika opatrzono na miejscu, ale zmarł w szpitalu z powodu ran kłutych. „The Sun” poinformowało z kolei, że mężczyzna mógł użyć do ataku broni maszynowej.

Premier Irlandii, Leo Varadkar powiedział, że jest „zszokowany” atakiem z użyciem broni w dublińskiej restauracji. Na Twitterze napisał, że bywał w tej restauracji wiele razy.

Irlandzka minister sprawiedliwości, Helen McEntee potępiła strzelaninę, mówiąc, że „to okrucieństwo doprowadziło do niewyobrażalnego ludzkiego cierpienia w te Święta Bożego Narodzenia”. „Szczególnie obrzydliwe jest to, że ktokolwiek mógł dopuścić się takiej przemocy, gdy rodziny były zebrane razem” – dodała. Poprosiła również, aby każdy, kto posiada informacje na temat tego, co się stało, skontaktował się z Gardaí.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.