Strzelanina i zamieszki wśród imigrantów w Calaise

Opublikowano: 03.02.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 512

We francuskim mieście portowym Calais znów niespokojnie. W czwartek doszło do wielkich starć, w których brały udział dwa gangi imigrantów. Wewnętrzne porachunki zaczęły się od strzelaniny, a zakończyły dopiero po wielu godzinach dzięki interwencji służb policyjnych.

Choas w Calais wybuchł, gdy 37-letni Afgańczyk, który stał wraz z innymi imigrantami w kolejne po darmową żywność wyciągnął broń i zaczął strzelać do ludzi. Sprawca postrzelił co najmniej pięciu Erytrejczyków. Strzelanina zainicjowała wielkie zamieszki, w których wzięło udział około 100 obywateli Erytrei i 30 Afgańczyków. Starcia między gangami trwały przez niemal dwie godziny.

Niedługo potem, kilka kilometrów dalej wybuchła kolejna bijatyka. Prawie 200 Erytrejczyków uzbrojonych w kije i pręty napadło na około 20 Afgańczyków. W godzinach popołudniowych odnotowano kolejne walki, do których doszło w punkcie rozdawania żywności dla imigrantów. W przeciągu całego dnia, 22 osoby zostały ranne.

Jak widać sytuacja w Calais wcale nie jest lepsza, choć w 2016 roku władze podjęły decyzję o likwidacji wielkiego nielegalnego koczowiska, w którym przypuszczalnie mogło mieszkać nawet 10 tysięcy imigrantów. Sytuacja w żaden sposób nie uległa poprawie – wielu z nich osiedliło się na ulicach Paryża, zaś część imigrantów wciąż mieszka na terenie Calais i w pobliskich lasach. Organizacje charytatywne szacują, że we francuskim mieście portowym żyje około 800 imigrantów.

Rząd Francji rzekomo nie potrafi rozwiązać problemu nielegalnych imigrantów żyjących na ulicach miast, którzy w wielu przypadkach wybierają ścieżkę przestępczą, handlują bronią i narkotykami i często zagrażają mieszkańcom. Z drugiej strony, prezydent Emmanuel Macron chętnie zgodził się przyjmować kolejnych imigrantów do Francji. Co więcej, aby ułatwić im podróż, zgodził się dostarczać ich samolotami z Afryki prosto do Francji.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.