Strażacy „filarem totalitarnego państwa”?

Opublikowano: 02.12.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 8

Dzisiaj o 14.00 pod Sejmem związki zawodowe działające w policji oraz Federacja Emerytów Służb Mundurowych będą protestować przeciwko tzw. ustawie dezubekizacyjnej. Dołączą do nich strażacy, bo jak się okazuje w nich również rząd PiS-u widzi filary „totalitarnego państwa”.

W pierwotnej redakcji ustawy była mowa wyłącznie o obniżeniu emerytur osób, które działały w służbach wyłącznie w okresie PRL. Przejście pozytywnej weryfikacji i dalsza praca po 1990 r. miała gwarantować zachowanie pełnego świadczenia z tytułu mundurowej emerytury lub renty. Bez żadnych konsultacji PiS postanowił jednak, jak zgodnie określają sprawę związkowcy, zastosować odpowiedzialność zbiorową.

Pod Sejmem będą również strażacy, bo okazało się, że w nich też PiS zobaczył filary komunizmu. Przepisy zmniejszające emeryturę do poziomu 2 tys. złotych brutto, a rentę do 1700 zł brutto dotkną wszystkich, którzy wykładali lub kształcili się na Akademii Spraw Wewnętrznych MSW. A jak tłumaczą emerytowani generałowie straży pożarnej, Akademia Spraw Wewnętrznych w latach 1975-1985 zaproponowała komendom straży kształcenie oficerów z wyższym wykształcenie pożarniczym na wydziale administracyjnym. Niemniej, jak piszą, „nigdy ASW nie była odpowiedzialna, nie miała wpływu na szkolnictwo, dyscyplinę, kadry i aspekty ideowo-wychowawcze w straży pożarnej, a członkowie Korpusu Technicznego Pożarnictwa nigdy w historii nie pełnili służby na rzecz totalitarnego państwa, a więc w organach i instytucjach, które systemowo naruszały przyrodzone prawa człowieka i rządy prawa”.

Dalej przypominają rzecz oczywistą: nawet po ukończeniu Akademii Spraw Wewnętrznych strażacy nie zajmowali się represjonowaniem opozycji ani łamaniem praw człowieka, ale gaszeniem pożarów i ratowaniem poszkodowanych. Niespotykanym w świecie absurdem byłoby uznanie, że bardziej niż ich ciężka praca liczą się dwa lata studiów, i odebranie na tej podstawie uprawnień emerytalnych i rentowych im samym, a także ich rodzinom, w tym nawet sierotom po strażakach, którzy zginęli podczas akcji.

Czy PiS wprowadzi ten absurd w życie?

Autorstwo: AR
Zdjęcie: Wikimedia Commons
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Budowniczowie obecnego totalitarnego systemu też kiedyś będą rozliczeni. Kwestia czasu.

kozik
Użytkownik
kozik

Ludzie PiS sprawiają wrażenie, że najpierw robią, potem myślą… W moim przekonaniu PiS jest bardziej skłonny do ugody pod naciskiem społecznym, niż POczesna.