Straż graniczna USA łapie imigrantów na lasso

Opublikowano: 22.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1355

Stany Zjednoczone, mierzą się obecnie z poważnym kryzysem granicznym. W sieci, pojawiły się zdjęcia amerykańskiej straży granicznej w Teksasie, której to przedstawiciele łapali konno haitańskich migrantów przy użyciu lassa i przeganiali ich do Meksyku za pomocą batów.

W ciągu ostatnich kilku tygodni ponad 12 000 Haitańczyków zgromadziło się w ogromnym prowizorycznym obozie. Kiedy granica została zamknięta w niedzielę, migranci i uchodźcy przenieśli się dalej na wschód, aby przekroczyć rzekę Rio Grande, która oddziela Stany Zjednoczone od Meksyku. Zostali tam zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej na innych przedstawicieli organów ścigania.

Stany Zjednoczone rozpoczęły operację, która ma na celu przetransportowanie tysięcy Haitańczyków z powrotem do ich ojczyzny. Już teraz mówi się, że może to być jedne z najszybszych wydaleń na dużą skalę w Ameryce od dziesięcioleci. Amerykańska straż graniczna, usunęła już ponad 6000 Haitańczyków i innych migrantów z obozowiska w przygranicznym mieście Del Rio w Teksasie.

Przez ostatni tydzień tysiące Haitańczyków i migrantów innych narodowości przekroczyło Rio Grande w punkcie pomiędzy Ciudad Acuña i Del Rio, gdzie poziom rzeki jest stosunkowo niski. Amerykańskie władze tłumaczą, że pracownicy służb granicznych, czasami używali długich wodzy, aby „odstraszyć ludzi przed zbytnim zbliżaniem się do konia”.

Haitańczycy, z którymi przeprowadzono wywiady, skarżyli się, że ich głównym problemem jest brak wystarczającej ilości jedzenia i wody, oraz miejsca do spania w obozie. Wyprawy do dwóch pobliskich miast, w poszukiwaniu żywności i zaopatrzenia wywołują gwałtowną reakcje ze strony straży granicznej. Obecna sytuacja na granicy jest rezultatem polityki nowego prezydenta USA Joe Bidena. Podczas gdy prawo międzynarodowe chroni prawo do ubiegania się o azyl, rozporządzenie w sprawie zdrowia publicznego Title 42, przyjęte przez byłego prezydenta Donalda Trumpa pozwala je zignorować. Zostało ono wprowadzone podczas pandemii COVID-19 i jest kontynuowane przez prezydenta Joe Bidena.

Ustawodawstwo pozwala na szybkie wydalenie imigranta bez możliwości ubiegania się o azyl. Warto przypomnieć, że jeszcze na początku 2021 roku, nowy prezydent USA zakończył stan wyjątkowy na granicy z Meksykiem, a także zapowiedział przyjęcie tysięcy migrantów oczekujących na granicy obydwu państw. Biden postanowił również przywrócić politykę jednoczenia rodzin imigrantów. Obrót polityki migracyjnej o 180 stopni wywołał proste do przewidzenia skutki, z którymi to Stany Zjednoczone, radzą sobie wyłącznie dzięki ustawom pozostawionym przez znienawidzonego przez tamtejsze media Donalda Trumpa.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.