Strajki w sektorze publicznym w Niemczech

Opublikowano: 23.03.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 670

W różnych miastach na terenie pięciu landów na północnym wschodzie i południowym zachodzie kraju miały miejsce strajki pracowników sektora publicznego. Od początku bieżącego tygodnia wzięło w nich udział 138 tys. osób.

Strajkujący domagają się podwyżek wynagrodzeń o 6,5 proc., czyli o co najmniej 200 euro, a także poprawy warunków pracy.

W trakcie negocjacji ze związkami zawodowymi pracodawcy zaproponowali podniesienie płac pracowników sektora publicznego o 3,3 proc. Związkowcy ostrzegli jednak, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione w pełnym zakresie, to “rozpoczną ostrą walkę, jakiej nie było w ciągu ostatnich dwóch dekad”.

Opracowanie: Waldemar Chamala
Źródło: Lewica


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Lakszmi 23.03.2012 10:48

    racja brawo niemcy wiadomo że niemcy mają jedna z najniższych płac w UE, protest nie dziwi co innego u nas pasibrzuchy takie że siły z domu wyjść nie mają….

  2. egzopolityka 23.03.2012 14:33

    Ich po prostu stać na ryzyko, że strajk spowoduje długą przerwę w otrzymywaniu wynagrodzenia, bo mają sporo oszczędności.

  3. Yogipower 23.03.2012 19:13

    Dobrze niech strajkują coraz więcej, może upadnie ZSRE.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.