Strajk generalny w Grecji

Opublikowano: 07.11.2012 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 600

W Grecji rozpoczął się ogłoszony przez główne centrale związkowe tydzień strajków generalnych. Greccy pracownicy protestują przeciwko planowanej przez rząd kolejnej turze cięć socjalnych.

Wczoraj strajk rozpoczęli pracownicy transportu publicznego. W Atenach nie jeździ metro. W większości miast na ulice nie wyjechały autobusy.

Na 48 godzin wstrzymane zostały połączenia promowe. Strajk od dziś rozpoczyna także związek zawodowy kontrolerów lotu oraz pracowników lotnisk.

Wczoraj odbyła się w Atenach pierwsza z demonstracji związkowych. Największą zaplanowany na dzisiaj, czyli środę, kiedy to parlament będzie głosował nad kolejnym pakietem cięcia wydatków socjalnych o około 18 mln euro. Rząd może mieć problem z przegłosowaniem oszczędności. 16 deputowanych z centrolewicowej partii DIMAR (Demokratyczna Lewica) zapowiedziało, że nie poprze projektu. Tak samo jak opozycja może głosować również co najmniej pięciu parlamentarzystów centrowego PASOKu (Panhelleńskiego Ruchu Socjalistycznego).

Opracowanie: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. goldencja 07.11.2012 15:33

    Mądry Grek po szkodzie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.