Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie zostanie zdelegalizowane

Opublikowano: 05.04.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1158

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie zostanie zdelegalizowane. We wtorek wniosek prezydenta Rafała Trzaskowskiego został oddalony przez sąd pierwszej instancji.

„Za każdym razem mówię jasno, że Marsz Niepodległości organizowany przez Roberta Bąkiewicza nie powinien się odbyć. Mówię, że są używane symbole, dlatego zawsze występuję, żeby marsz przygotowany przez takich ludzi nie był w Warszawie organizowany” – grzmiał prezydent Warszawy w listopadzie.

„Najczęściej sąd staje na stanowisku, że a priori nie można zakazać przed marszem tego typu zgromadzenia. Inaczej było w pandemii, sąd się przychylił do mojego wniosku. Mam nadzieję, że teraz będzie tak samo, że epidemia to nie jest czas na organizowanie aż tak wielkich demonstracji” – dodał polityk PO.

Totalitarne zapędy Trzaskowskiego znalazły swój finał dzisiaj, w sądzie pierwszej instancji. Ten odmówił delegalizacji stowarzyszenia i oddalił wniosek włodarza stolicy.

„Absurdalny wniosek Trzaskowskiego o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości został dzisiaj oddalony przez sąd I instancji. Pełnomocnik Prezydenta Warszawy planuje odwołanie. Dziękuję adwokatom: @lucmoczydlowski, Marcinowi Iwanowskiemu oraz Mateuszowi Danilukowi” – zakomunikował w mediach społecznościowych Robert Bąkiewicz.

Autorstwo: Dariusz Kloch
Źródło: MediaNarodowe.com

11

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 05.04.2022 18:00

    Zdlegalizować by tak Trzaskowskiego z jego magistratem antypolskim.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.