Stosunki rosyjsko-amerykańskie na granicy wytrzymałości

Opublikowano: 18.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1293

Najpierw wywiad prezydenta Bidena i twierdząca odpowiedź na pytanie, czy uważa prezydenta Putina za mordercę, potem odwołanie ambasadora Rosji z Waszyngtonu na „konsultacje”.

Tak źle nie było od dawna. Potwierdziła to rzecznik prasowa MSZ Rosji, Maria Zacharowa, która stwierdziła w wypowiedzi dla rosyjskich mediów, że „nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek wzywano posła Rosji w USA „na konsultacje”. MSZ Rosji nie poczekało nawet do choćby symbolicznych 100 dni pracy amerykańskiego prezydenta, by mieć jakiś normalny pretekst do odwołania ambasadora, lecz uczyniło to w trybie nagłym, nieledwie z dnia na dzień.

Joe Biden w swoim wywiadzie dla telewizji ABC oświadczył, że Putin musi ponieść konsekwencje za próby ingerencji w wybory prezydenckie w USA. Tym razem jednak nie chodziło o wybory poprzednie, w których wygrał Trump lecz ostatnie, w których Trump przegrał. Niezawodny amerykański wywiad opublikował raport, w którym potwierdza tezy nowego prezydenta i konstatuje, że „Putin albo nadzorował, albo przynajmniej zatwierdził próby zmanipulowania kampanii w USA na korzyść Trumpa”.

Poza tym oczywiście raport ogłosił, że dość dobrze udokumentowane zarzuty korupcyjne dotyczące działalności syna Bidena na Ukrainie są również próba „oczerniania Bidenów” oraz „dyskredytacji” syna prezydenta.

We wspomnianym wywiadzie Biden dodał też, że nie sądzi, by prezydent Putin „miał duszę”, co w stosunku do przeżywającej fale demonstracyjnej religijności Rosji brzmi szczególnie obraźliwie.

Wezwanie ambasadora na konsultacje niektórzy obserwatorzy wiążą z napiętą sytuacją na granicy między Ukrainą a separatystami na wschodzie kraju. Może ona, jak uważa część ekspertów, pójść według scenariusza gruzińskiego z 2008 roku, czyli bezpośredniego konfliktu zbrojnego z udziałem armii rosyjskiej.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,29 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o