Stosunki Iranu z Wenezuelą nie po myśli USA

Opublikowano: 20.12.2011 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 549

W związku z rozszerzeniem ekonomicznych i politycznych relacji pomiędzy Iranem i Wenezuelą, prezydent USA Barack Obama wezwał rząd wenezuelski do zerwania wszystkich stosunków z Teheranem. „Myślę, że stosunki rządu Wenezueli z Iranem i Kubą nie przyniosą korzyści temu krajowi i jego mieszkańcom” – powiedział Obama w wywiadzie z gazetą El Universal. Stwierdził jednak, że USA „nie zamierzają ingerować w stosunki zagraniczne Wenezueli” .

Iran w ostatnich latach rozszerzył stosunki z krajami Ameryki Łacińskiej zwłaszcza w dziedzinach handlu i przemysłu. By stawić czoła notorycznemu brakowi mieszkań rząd wenezuelski zainicjował budowę, a także finansowanie budowy domów dla swoich obywateli przez Iran.

Dotychczas irańskie firmy zbudowały 10 tysięcy mieszkań w Wenezueli, kolejne siedem tysięcy jest w końcowej fazie budowy. Irański Minister Dróg i Rozwoju Miast Ali Nikzad poinformował również o przyszłym podpisaniu wartego cztery miliardy dolarów kontraktu na budowę siedemnastu tysięcy mieszkań w Wenezueli. Ustanowienie linii lotniczej Caracas – Teheran oraz zaangażowanie w budowę autostrad oraz dróg wiejskich stanowić ma rozszerzenie wspólnych projektów w najbliższej przyszłości. W ciągu ostatnich lat oba kraje podpisały również szereg umów dotyczących wspólnych inwestycji w ropę i gaz.

Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MiB 20.12.2011 09:49

  Sama wypowiedź w tej kwestii już jest ingerencją.

 2. kuba77 20.12.2011 17:26

  Bo to dwaj najwięksi wojownicy o wolność na świecie przecie.

 3. Kerry 20.12.2011 19:45

  Już puszczano plotkę, że jest śmiertelnie chory. Uprawdopodobniają jego rychłe rozchorowanie…

 4. MamDosc 20.12.2011 20:50

  oto jak my załatwiamy-polecam http://www.youtube.com/watch?v=5eDk8L40l68

 5. ARTUR 21.12.2011 00:07

  Iran wybuduje w Wenezueli bazę swoich okrętów wojennych .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.