Stołówki i toalety nieprzystosowane dla 6-latków

Opublikowano: 02.08.2014 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Najwyższa Izba Kontroli ponownie zbadała przygotowanie szkół do przyjęcia sześciolatków. Kontrolerzy zapewniają, że większość placówek jest przygotowana na przyjęcie nowych uczniów, jednak jak zaznacza NIK, dużym problemem są stołówki i toalety. Większość z nich nie jest przystosowana dla naszych 6-letnich pociech. Kolejnym problemem jest zbyt duża ilość dzieci w klasach I-III, co będzie skutkowało wprowadzeniem systemu zmianowego w szkołach.

Zdaniem NIK wszystkie placówki posiadają wykwalifikowaną do kształcenia najmłodszych uczniów kadrę, a większość z nich ma odpowiednio wyposażona sale lekcyjne, jednak wyniki kontroli 88 szkół są dalekie od ideału.

W trybie ustawy o NIK, kontrolerzy pozyskali informacje z 6881 innych placówek. We wstępnych wynikach kontroli izba pisze, że wszystkie objęte kontrolą szkoły zatrudniają kadrę nauczycielską wykwalifikowaną do kształcenia najmłodszych uczniów oraz posiadają sale lekcyjne potrzebne do prowadzenia zajęć z sześciolatkami. Sale w ponad 90 proc. szkół objętych kontrolą są odpowiednio wyposażone.

Izba zaznaczyła jednak, że problemy z niedostosowaniem wyposażenia występują w stołówkach (63 proc.) i toaletach (38 proc.).Kolejnym istotną niedogodnością może być konieczność wprowadzenia zmianowego systemu w szkołach.

NIK zasygnalizował, że w niektórych szkołach może zajść konieczność organizacji zajęć dla oddziałów klas I-III w systemie zmianowym. W całym kraju wzrośnie bowiem, nawet o 70 proc., liczba uczniów w klasach pierwszych.

Autor: mg
Na podstawie: www.nik.gov.pl
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o