Stevie Wonder odwołał koncert dla armii Izraela

Opublikowano: 13.12.2012 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 291

Po wielu apelach działaczy kampanii BDS (Bojkotu, Wycofania Inwestycji i Sankcji) znany muzyk Stevie Wonder odwołał swój występ dla Przyjaciół Sił Obronnych Izraela (FIDF) na Rocznej Gali Zbiórki Pieniędzy.

Palestyńczycy, Izraelczycy, Artyści Przeciwko Apartheidowi, Kampania Amerykańska i grupy członkowskie Amerykańskiej Kampanii na Rzecz Akademickiego i Kulturalnego Bojkotu, Fundacja na rzecz Pokoju i Sprawiedliwości Rachel Corrie byli jednymi z wielu, którzy skontaktowali się w tej sprawie ze Steviem Wonderem. Jak poinformowała Żydowska Agencja Telegraficzna po zapoznaniu się z petycją, którą podpisało ponad 10 tysięcy osób z całego świata artysta postanowił odwołać swój występ.

Odwołanie koncertu Steviego Wondera na rzecz armii izraelskiej jest jednym z największych dotychczasowych sukcesów międzynarodowej kampanii na rzecz kulturalnego i akademickiego bojkotu instytucji izraelskich odpowiedzialnych za politykę okupacji i praktykę apartheidu.

Działacze Kampanii Amerykańskiej pracowali dzień i noc, próbując dotrzeć do Stevie’go Wondera zarówno publicznie jak i prywatnie, a także pomogli zmobilizować tysiące osób, organizacji i osobistości z całego świata.

Decyzja Stevie’go Wondera jest efektem licznych działań globalnego ruchu BDS. To dzięki współpracy wielu osób i organizacji wywierających presję na Izrael i instytucje międzynarodowe mające swój udział w okupacji i polityce apartheidu można mieć nadzieję, że prawa Palestyńczyków do wolności, sprawiedliwości i równości mogą zostać pewnego dnia zrealizowane.

Tłumaczenie: Dominik Mierzejewski
Na podstawie: www.endtheoccupation.org
Źródło: Kampania Solidarności z Palestyną

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MakSym
Użytkownik
MakSym

Ach! Och! Co za sukces!

Zastanawiam się natomiast, jaką trzeba być kreaturą, aby w ogóle zgodzić się na taki koncert….

ivul
Użytkownik
ivul

Ja, dla odmiany, zastanawiam się natomiast jaką trzeba być kreaturą, żeby pisać takie komentarze.

AnnaMaria
Użytkownik
AnnaMaria

MakSym, wiesz, może po prostu nie ‘widzi’, co sie dzieje dookoła;)

GojjAnonim
Użytkownik
GojjAnonim

Stevie jest może niewidomy ale nie ślepy na bestialstwo i niesprawiedliwość.Brać przykład.

narkos
Użytkownik
narkos

4 tys pociskow rakietowych w jeden dzien wystrzelonych przez hezbollah w jedna strone, (szczesciem przechwyconych) czasem nie dajcie sie do konca zaslepic!

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

narkos, ty powinienes sie nazwac zydowski narkotyk… A ile pocisków wystrzelił izrael na ziemie palestyńskie, na ziemie Libańskie, w ciagu ostatnich kilku lat???
Policzyłes??

Jakie skutki smiertelne w israleu, maja te rakiety palestyńskie, a jakie zydowskie. Kolego,to co malujesz to czyta zydowska propaganda.
Pisz może w swoim jezyku, na “swoich” forach…

religiatoPCPdlaludu
Użytkownik
religiatoPCPdlaludu

Tak będzie postępował to go nikt nie ubezpieczy na życie.

belfanior
Użytkownik
belfanior

@rumcajs
ech,narkos nie napisze-za malo przeczytal…wszystkiego…

mesner
Gość
mesner

“podobno świat jest piękny” rzekł niewidzący
“podobno” odparł widzący

davidoski
Użytkownik

Prawda w oczy kole, stąd ostatnio aktywność agentury.

motyl
Użytkownik
motyl

Kret ma racje i jesli macie jeszcze troche odwagi to tnijcie co potrzeba.

aZyga
Użytkownik
aZyga

Kret ma rację, coraz więcej można przeczytać takich dziwnych komentarzy wyrwanych jakby z onetu, ale pociesza mnie to, że na biegu są niszczone przez normalnych forumowiczów.Wygląda to jak cicha podjazdowa wojna.