Stephen Hawking proponuje kolonizację Księżyca

Opublikowano: 25.06.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 329

Stephen Hawking wezwał najsilniejsze gospodarczo kraje do wysłania astronautów na Księżyc do 2020 roku. Brytyjski astrofizyk twierdzi, że powinno się dążyć do wybudowania bazy na Księżycu w ciągu najbliższych 30 lat, a także wysłania ludzi na Marsa do 2025 roku.

Fizyk teoretyk przemawiał na międzynarodowym festiwalu naukowym Starmus, dotyczącym między innymi astronomii oraz odkrywania kosmosu. Hawking uważa, że wyprawa na Księżyc odnowi zainteresowanie programami kosmicznymi, pomoże zawrzeć nowe sojusze i da ludzkości nowy cel do zrealizowania.

„Zasiedlenie kosmosu zmieni całkowicie przyszłość ludzkości” – powiedział Hawking – „Mam nadzieję, że zjednoczy to konkurujące narody, które obiorą jeden cel, aby stawić czoła wspólnym dla nas wszystkich wyzwaniom. Nowy i ambitny program kosmiczny wzbudzi zainteresowanie astrofizyką oraz kosmologią wśród młodych ludzi ”.

Stephen Hawking uważa, że nadszedł czas na odkrywanie innych układów planetarnych, a podróże kosmiczne mają szczególne znaczenie dla przyszłości ludzkości w obliczu zagrożenia zmianami klimatycznymi, a także zmniejszania się zasobów naturalnych Ziemi.

Tymczasem szef Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Jan Woerner powiedział, że baza na Księżycu ma zastąpić Międzynarodową Stację Kosmiczną w 2024 roku i współpracuje się obecnie z Rosją, aby wysłać sondę w celu wybrania odpowiedniej lokalizacji. Z kolei NASA nie ma planów wracać na Księżyc, skupiając swoją inicjatywę na zasiedlaniu Marsa.

Warto dodać, że istnieje wiele stron internetowych oraz publikacji, które twierdzą, że lądowania Apollo na Księżycu wcale nie było. Uważa się, że amerykańscy astronauci nie wylądowali na Księżycu, a transmitowane nagrania oraz zdjęcia były spreparowane. Przykładem mogą być cienie rzucane przez obiekty na Księżycu, które padają w różnych kierunkach, co sugeruje używanie wielu źródeł światła, charakterystyczne dla studia.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
replikant3d
Użytkownik

Ależ wylądowali na księżycu! problem w tym że to co tam nakręcili nie mogło dostać się do opinii publicznej i dlatego nakręcili sceny w studiu! Po za tym zostali ,,przegonieni,, z księżyca ,bo wszystko wskazuje na to iż jest on już ,,zajęty,, i to nie przez ludzi…dlatego jak słucham tego profesorka gdy bredzi o kolonizacji księżyca to nie wiem czy śmiać się czy płakać….to samo z Marsem…

maciek
Użytkownik

W 2001 roku wg Kubricka i A.C.Clarka miał zostać znaleziony w księżycu monolit. Ta koncepcja jest najbardziej prawdoodobna.

Murphy
Użytkownik
Murphy

Tak, lecieć na księżyc i na marsa, bo już na ziemi zrobiliśmy raj i
nie można nic już nowego/lepszego zrobić, wymyśleć czy odkryć.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Fizyk teoretyk i na teorii skończy !