Starożytne kamienne kręgi na Kaszubach

Opublikowano: 01.11.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 900

Starożytne kamienne kręgi w kaszubskich Węsiorach od lat systematycznie zyskują na popularności z każdą chwilą przyciągając coraz większą ilość ciekawych przeszłości turystów. Kamienne kręgi spowite są aurą tajemniczości, gdyż zagadką pozostaje ich czas stworzenia, przeznaczenie i budowniczowie. Wśród kręgu historyków i badaczy regionu kaszubskiego na popularności zyskuje stwierdzenie, że tajemnicze kamienne obiekty zostały stworzone przez Gotów, jednak Kaszubskie starodawne legendy zdają się temu przeczyć. O tym magicznym miejscu niekiedy mówi się „polskie Stonehenge” i takie sformułowanie rzeczywiście ma pewien sens. Kamienny kompleks w Węsiorach zachwyca rozmiarem, unikatowością, niezbadanym przeznaczeniem i silnym tajemniczym majestatem.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.