Starosta wysokomazowiecki chce piętnować chorych

Opublikowano: 17.04.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 222

Pandemia koronawirusa wyzwala w przedstawicielach władzy zachowania, których każdy przyzwoity człowiek powinien się wstydzić. Z pewnością nie wstydzi się jednak starosta wysokomazowiecki z PiS.

Pomysłem Bogdana Zielińskiego jest by mieszkania i domy ludzi chorych na koronawirusa specjalnie oznaczać. Pomysł ten starosta uważa za całkiem normalny, mało tego, mający na celu ochronę praw zdrowych mieszkańców.

Na razie pan starosta upublicznia w sieciach społecznościowych informacje o miejscu zamieszkania chorych na koronawirusa. Poinformował np. o tym, że znany w miejscowości lekarz jest zarażony, podając adres przychodni. Lekarz, którego łatwo było zidentyfikować dzięki temu wpisowi, w momencie ujawnienia przez starostę tej informacji przebywał na kwarantannie. Bogdan Zieliński broni się, że nie podaje nazwisk zarażonych. Nie musi, oznaczanie mieszkań i domów wystarczy.

„(…) wiem, jak to ludzi dotyka, wiem, co mówią moi mieszkańcy, wiem, czego oczekują, jakich informacji i dlatego też postanowiłem właśnie w ten sposób podchodzić. Oczywiście według mnie to nie jest aż tak jawne, bo to nie jest pokazywanie z imienia i nazwiska, ale staram się to realizować w taki sposób, że przynajmniej miejscowość, z której dana osoba pochodzi, żeby tę miejscowość wskazać. A ludzie, którzy w tej miejscowości mieszkają, oni już doskonale wiedzą sami, kto jest właśnie na przykład osobą zakażoną, bo to jest małe środowisko”, mówił starosta w Radiu Białystok. Dodaje, że mieszkańcy „mają prawo wiedzieć”, czy ich sąsiedzi nie są zaatakowani przez koronawirusa, oraz, że są to środki zapobiegawcze.

Starosta Zieliński nie przejawia krztyny refleksji nad skutkami swojego pomysłu, gdyby ten został zrealizowany. Nie zastanawia się, jak mogą zareagować sąsiedzi w bloku mieszkalnym, czy nie wywoła to aktów agresji wobec chorych i członków ich rodzin, czy stygmatyzowanie w majestacie prawa nie jest naruszaniem podstawowych praw człowieka.

Nadgorliwy i niemądry urzędnik samorządowy to pół biedy. Drugie pół to informacja, że o pomyśle starosty wysokomazowieckiego został poinformowany wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski (PiS) i nie zareagował gwałtownym sprzeciwem.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Drobny przedsmak jutra w państwie PiSlamu. Zero zasad moralnych, zero przyzwoitośc – pewnie gdyby doszło do rozruchów i pogromu podejrzanych o chorobę to starosta by pierwszy zaczął rzucać kamieniami…

franek
Użytkownik
franek

W NWO będzie się regularnie wywozić w nieznanym kierunku podejrzanych o rzekome zarażenie. Ten urzędnik już jest odhaczony jako nadający się do pracy przy tym. my też go sobie odhaczmy aby w razie czego przyjść i zapytac o zdrowie.

NORB
Użytkownik
NORB

Zważcie uwagę, że tam gdzie pislamiści mają jakakolwiek władzę nawet właśnie na poziomie starostów, wójtów itd. to ciągota do zaprowadzania zamordyzmu występuje praktycznie zawsze. Poza tym myślę, że taki wybieg tego starosty podpada pod wiele paragrafów, nie wspominając już o rodo.

lcoyote
Użytkownik
lcoyote

A ja bym zaczął zaznaczać w podobny sposób domy polityków (wszelkiej maści), domy policjantów polujących na zwykłych ludzi, domy strażników straży miejskich – i wszystkich tych LUDOBÓJCÓW