Starcia w obozie dla imigrantów w Hamburgu

Opublikowano: 04.10.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 665

W ośrodku dla imigrantów w Hamburgu doszło do całonocnych zamieszek ze środy na czwartek. Tymczasem niemieckie władze nie wykluczają, że będą konfiskować prywatne budynki gospodarcze z powodu braku miejsc dla przybyszy spoza Europy.

Pierwszy konflikt w ośrodku wybuchł o skradziony rzekomo telefon komórkowy. Kilkunastu funkcjonariuszy policji uspokoiło sytuację aresztując tymczasowo cztery osoby oraz irackiego złodzieja. Podczas rozróby w ruch poszły narzędzia udarowe oraz drewniane deski. Kilka godzin później wybuchły kolejne zamieszki w których miało wziąć udział blisko 50 mieszkańców obozu, uspokojonych dopiero interwencją kilkudziesięciu policjantów.

Wcześniej władze Hamburga poinformowały, że nie mają już miejsc dla imigrantów, stąd część z nich musi koczować pod gołym niebem. Nie jest wykluczone, iż konfiskacie ulegną prywatne budynki gospodarcze, które mają zostać zasiedlone nawet wbrew woli ich właścicieli.

Tymczasem greckie służby zdrowia ostrzegły mieszkańców wyspy Kos na Morzu Śródziemnym, którą oblegają imigranci, przed możliwym wybuchem epidemii cholery. Stwierdzono bowiem przypadek wystąpienia tej choroby u holenderskiego turysty. 79-letni obywatel Holandii został przewieziony z wyspy Kos do szpitala w Atenach, gdzie stwierdzono u niego objawy cholery oraz biegunkę i wysoką gorączkę. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poinformowało, że prowadzi badania mające na celu potwierdzić wstępną diagnozę, jednocześnie wzywając mieszkańców turystycznej wyspy do surowego przestrzegania zasad higieny przed spożyciem posiłków.

Wyspa Kos jest obecnie celem podróży tysięcy imigrantów z Syrii, Iraku i Afganistanu, co jest ważne zwłaszcza w kontekście wrześniowego wybuchu epidemii cholery w Iraku. Greccy urzędnicy twierdzą więc, że choroba holenderskiego turysty może mieć związek z kryzysem imigracyjnym.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, ostatni przypadek cholery w Grecji wykryto w 1993 r., a po raz przedostatni w 1986 r.

Na podstawie: Welt.de, WP.pl, News.Yahoo.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 04.10.2015 10:25

    czego ci bogacze szukają w tej UE, skoro mają 10-25 tys. euro na dotarcie tutaj i nic im nie pasi? Podejrzane. Ponoć twarz-zbuka cenzuruje ten materiał

    https://www.facebook.com/100009829652888/videos/166628440341477/?pnref=story

  2. BrutulloF1 04.10.2015 13:31

    Trudno uwierzyć że szwabki mają takie braki w budownictwie. Mogli by naszych zatrudnić do budowy arabskich gett. Powtórzyłby się w pewnym sensie rok 1939.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.