Stany Zjednoczone stoją za atakami na Most Krymski

Opublikowano: 29.07.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4507

Legendarny dziennikarz zajmujący się bezpieczeństwem narodowym, Seymour Hersh, opublikował w tym tygodniu raport, w którym twierdzi, że amerykański wywiad pomógł Ukraińcom wysadzić Most Kerczeński (zwany też Mostem Krymskim), co miało miejsce na początku tego miesiąca i poskutkowało odmową prezydenta Putina przedłużenia umowy ws. Czarnomorskiej Inicjatywy Zbożowej.

Co więcej, źródła Hersha opisały, że Stany Zjednoczone pomogły w pierwszej, większej eksplozji mostu Kerczeńskiego, która w październiku 2022 roku chwilowo go wyłączyła z użytkowania. „Rola administracji Bidena w obu atakach była kluczowa” – napisał w czwartkowym artykule śledczym na portalu „Substack”.

„Oczywiście, że to była nasza technologia” – powiedział Hershowi bezimienny urzędnik USA, odnosząc się do morskiego drona, który eksplodował pod mostem 17 lipca. „Dron był zdalnie sterowany i w połowie zanurzony jak torpeda”.

Wspomniane cytowane źródło to urzędnik amerykańskiego wywiadu, który wypowiada się anonimowo, przedstawiając „punkt widzenia części amerykańskiej społeczności wywiadowczej, która nie chcą słuchać prezydenta Joe Bidena, choć powinni”. „Nasza narodowa strategia polega na tym, że Zełenski może robić, co chce. Bez nadzoru ze strony dorosłych” – poskarżył się amerykański urzędnik.

Autorstwo: Tyler Durden
Na podstawie: SeymourHersh.Substack.com
Źródło zagraniczne: Zero-Hedge.com
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 29.07.2023 18:53

    To Usrael za tym stoi ? Kto by pomyślał.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.