Stan wyjątkowy w Pakistanie z powodu plagi

Opublikowano: 08.02.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1249

Rząd Pakistanu ogłosił stan wyjątkowy ze względu na plagę szarańczy o największej od 27 lat skali. Insekty z pewnością skonsumuje większość roślin znajdujących się na polach paraliżując w ten sposób lokalne rolnictwo w prowincji Punjab, która słynie właśnie z produkcji rolnej.

Politycy rozumieją powagę sytuacji dlatego aby nie być później posądzonymi o bierność już teraz wprowadzono stan wyjątkowy. Istnieje duże ryzyko, że na skutek szarańczy przyszłości pojawią się niedobory żywności.

Obecnie stada szarańczy w okolicy granic Pakistanu i Indii, ale już teraz wiadomo, że atak nastąpi i to na bezprecedensową skalę,a dojdzie do niego w najbliższych dniach. Niestety niewiele można z tym zrobić. Ilość owadów jest tak przytłaczająca, że nawet opryski z powietrza niewiele dają. Na dodatek rój szarańczy jest tanie ogołocić wszystko w tak krótkim czasie, że czasami nie ma czasu na reakcję. Przy takiej pladze rolnicy zwykle spisują wszystko na straty. Ostatecznie pakistańskie władze podjęły działania przeciw owadom na powierzchni ponad 121 tysięcy ha, a na powierzchni 20 tysięcy ha wykonano opryski z powietrza.

W Pakistanie plaga szarańczy na podobną skalę miała miejsce ostatnio w 1993 roku. Jednak pustynna szarańcza przybyła do Pakistanu z Iranu już w czerwcu 2019 r. i już wtedy zniszczyła uprawy, w tym bawełny, pszenicy i kukurydzy. Tak duży problem z szarańczą w tym roku ma związek ze sprzyjającą jej pogodą panującą w regionie Półwyspu Indyjskiego. Umożliwiła ona rozmnażanie się tych owadów ponad normę. Podobne roje szarańczy, i z tych samych powodów, przetoczyły się niedawno również przez kraje Bliskiego Wschodu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. majkel 09.02.2020 06:01

    Na całym świecie rządy wprowadzają stan wyjątkowy żeby walczyć z kataklizmem, plagami, żywiołami etc. Tylko u nas bandyta Jaruzelski wspólnie i w porozumieniu z Kiszczakiem wprowadził taki stan żeby walczyć z własnymi obywatelami przy pomocy terroru i ostrej amunicji i żeby to groźniej wyglądało to nazwał to stan wojenny. Poza mniejszą skalą ludobójstwa niczym nie różnią się od Hitlera i Stalina

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.