Sprzedaż przedmiotów z wizerunkiem Bandery

Opublikowano: 06.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3556

Niepokojące obrazy z Krakowa. W sklepie pojawiły się produkty z wizerunkiem Stepana Bandery, przywódcy jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której zbrojne ramię, Ukraińska Powstańcza Armia, jest odpowiedzialna za ludobójstwo na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

Sytuację ujawnił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, od lat walczący o upamiętnienie ofiar zbrodni wołyńskiej. Jak przekazał duchowny, na witrynie jednego ze sklepów obok Wołodymyra Zełenskiego jest zbrodniarz Bandera i napis „sława nacji”.

Ks. Isakowicz-Zaleski pyta publicznie, co na to polskie służby z ministrem Kamińskim na czele, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz czołowi politycy PiS pochodzący z Grodu Kraka – Andrzej Duda i Ryszard Terlecki? Żaden z nich dotychczas głosu nie zabrał.

Ukraińcy od lat gloryfikują Banderę, ale promocja zbrodniarza w Polsce była dotychczas incydentalna i jeśli już miała miejsce, to raczej z prywatnej inicjatywy, np. poprzez wywieszenie flagi na balkonie. Tym razem mówimy już o promocji Bandery przez biznes, w tym przypadku sklep.

Przypomnijmy, że Ukraińcy wymordowali na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w bestialski sposób ponad 100 tysięcy Polaków w latach 1940. Zbrodnia nigdy nie została należycie rozliczona, pamięć ta jest spychana na margines z uwagi na poprawność polityczną.

Nie przeprowadzono ekshumacji, ofiary nie otrzymały choćby należytego, symbolicznego pochówku. Polskie elity z kręgów rządowych od lat zdają się unikać tematu jak ognia. Nie chodzi oczywiście o żaden rewanżyzm, o wzniecanie konfliktu o Wołyń, ale też nie można mówić, że historia nie jest ważna, że właściwie to było dawno i nie ma tematu. Ciągle czekamy, aż Ukraińcy co najmniej uznają zbrodnię wołyńską, przeproszą za nią i pozwolą na pochówek i należyte upamiętnienie zamordowanych Polaków. W tej sytuacji promocja Bandery w Polsce to jak splunięcie Polakom w twarz…

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Koan 06.06.2023 11:40

  (Komentarz usunięty – naruszenie punktu 5a regulaminu. Admin WM)

 2. emigrant001 06.06.2023 13:53

  jako słudzy narodu ukraińskiego powinniscie się do bandery przyzwyczajać, bo niedługo we Wrocławiu będzie jego pomnik:)

 3. Doctor Who 06.06.2023 17:14

  To już wiecie dlaczego od lat banderyzm nie może zostać skryminalizowany przez Sejm …

 4. sanchop 07.06.2023 08:50

  Obecnie państwo ukr stoi na tej filozofi. Próbowali “sequel a” – “Wołyń” kręcony w Donbasie ale się udało tylko (na szczęście) częściowo. “Przepraszam” to się używa w Polsce i na zachód. Mowę mają podobną ale na tym się kończy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.