Sprzedawali dzieci po 70 000 euro za sztukę

Opublikowano: 20.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2202

Noworodki ukraińskie sprzedane do kraju wschodnioazjatyckiego po 70 000 euro za sztukę, policja aresztuje podejrzanych, ale 13 dzieci już zostało sprzedanych.

Ukraińska policja w Kijowie wykryła organizację przestępczą zajmującą się handlem noworodkami – poinformował we wtorek na Facebooku szef policji Ihor Klimenko. Według Klimenko noworodki zostały sprzedane obcokrajowcom w specjalistycznej klinice w Kijowie za około 70 000 dolarów. Ukraińska policja dokonała szereg aresztowań, ale obawia się, że pomimo tego jest wiele przypadków handlu dziećmi, które pozostają niewykryte.

Organizatorem szajki handlarzy był kierownik kliniki, której klientami byli cudzoziemcy. Nielegalnych transakcji dokonywali obcokrajowcy poślubiający Ukrainki w fikcyjnych małżeństwach, a następnie przyjmujący je jako matkę zastępczą. Ukrainki z kolei porzuciły nowo narodzone dziecko, a „ojcowie” zabierali noworodki za granicę do kraju wschodnioazjatyckiego. Szef policji nie powiedział, do jakiego kraju wywieziono dzieci.

Śledczy, według Klimenko, udokumentowali sprawy dwa lata temu. Władze uniemożliwiły wywóz z kraju trzech noworodków i przekazały je służbie ochrony dzieci. „Z drugiej strony co najmniej 13 dzieci zostało już sprzedanych i wywiezionych z Ukrainy” – dodał szef policji. „Jestem przekonany, że nie jest to ostatnia taka organizacja przestępcza, ponieważ ukraińskie ustawodawstwo jest w tej kwestii zbyt liberalne. Granica między macierzyństwem zastępczym a handlem dziećmi jest bardzo cienka” – zauważył Klimenko.

Podkreślił, że prawodawcy muszą podjąć działania, aby to ograniczyć. „Bez bardziej rygorystycznego uregulowania kwestii prawnej nie możemy całkowicie zapobiec sprzedaży ukraińskich dzieci za granicę” – powiedział Klimenko. Na Ukrainie, jak zaznaczył szef policji, podobne przypadki zdarzają się dość często.

Agencja informacyjna UNIAN przypomniała, że ​​pod koniec kwietnia władze wykryły organizację, która tą samą metodą, czyli fikcyjnym małżeństwem i wykorzystaniem matki zastępczej, sprzedawała noworodki obcokrajowcom. Grupa działała również z ukraińskiej stolicy Kijowa.

Autorstwo: Transindex
Tłumaczenie: Anna-PK
Źródło oryginalne: RMX.news
Źródło polskie: NEon24.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.