Sprzedanie Konstytucji RP jest skandalem

Opublikowano: 11.12.2014 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 295

W sprawie opublikowanego raportu Kongresu USA dotyczącego stosowania tortur w więzieniach CIA w państwach Europy Wschodniej, w tym też i na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, “Głos Rosji” zwrócił się z prośbą o komentarz do Andrzeja Rozenka, posła na Sejm RP.

– Panie Pośle, Senat Stanów Zjednoczonych Ameryki ujawnił raport o torturach CIA w tajnych więzieniach w państwach zaprzyjaźnionych i, jak wynika z jego treści, w Polsce. Co Pan sądzi o całej tej sprawie? Сzy polska opinia publiczna znowu połknie tę gorzką pigułkę?

– Mamy do czynienia niestety z bardzo przykrą dla Polski sprawą i to dowodzi, że w Polsce złamano Konstytucję. Radykalnie pogwałcono Konstytucję za wiedzą najwyższych organów państwowych, takich jak Prezydent i Premier. Co oczywiście jak najgorzej świadczy o nas jako o demokracji, jako państwie, które powinno przestrzegać nie tylko demokracji, ale również praw człowieka. Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte z tego daleko idące wnioski, łącznie z Trybunałem Stanu wobec osób odpowiedzialnych za całą akcję tak zwanych „więzień CIA”.

– W przededniu publikacji raportu Senatu prezydent Obama w rozmowie telefonicznej z premier Ewą Kopacz tłumaczył się i wyraził nadzieję, że raport nie wpłynie negatywnie na relacje Polska – USA. A dzisiaj przeczytałem w jednej z gazet, że nawet szef Ministerstwa Obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że raport nadwątli zaufanie do „Starszego Brata”.

– Nie bardzo rozumiem tego typu komentarzy. Jeżeli poczytamy dzisiaj niemiecką prasę, to ona wręcz eksploduje całą serią artykułów, które mówią o zbulwersowaniu, o tym, że do czegoś takiego dojść nie powinno. Jestem jak najdalej od użalania się nad terrorystami czy mówienia, że prawa człowieka są najważniejsze na świecie, bo pewnie nie są, pewnie można znaleźć dużo kontrargumentów. Tylko każdy przywódca każdego państwa mając przed sobą podjęcie takiej decyzji, powinien rozpatrzyć to w interesie danego państwa. W tym przypadku sprzedanie polskiej Konstytucji za kilkanaście milionów dolarów jest po prostu absolutnym skandalem! Pomijam już kwestię finansową, ale przede wszystkim chodzi o to, że godząc się na umiejscowienie tych ośrodków CIA w Polsce zarówno Leszek Miller, jak i Aleksander Kwaśniewski zgodzili się na wielokrotne zwiększenie zagrożenia terrorystycznego dla polskich obywateli, czyli narazili zdrowie i życie milionów Polaków… Właśnie, w imię czego? Rozumiem, że w imię przyjaźni ze Stanami Zjednoczonymi. Proszę sobie zadać takie pytanie, dlaczego tego nie zrobili przywódcy Niemiec, dlaczego tego nie zrobili przywódcy Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji? Otóż właśnie dlatego, żeby nie narażać zdrowia i życia swoich obywateli, bo wiedzieli, że przyjęcie tego typu ośrodków, w których się torturuje ludzi podejrzanych o terroryzm, związanych z terroryzmem islamskim, powoduje, że to państwo staje na pierwszej linii frontu walki z terroryzmem. Obywatele tego państwa mogą zapłacić słoną cenę, znacznie wyższą niż kilkanaście milionów dolarów.

– Szczególnie po tym raporcie, w którym wszystkie kropki nad „i” zostały postawione…

– Tak, ten raport już chyba nie pozostawia żadnych wątpliwości. Wiemy już, że niektórzy z naszych przywódców dopuścili się oburzającego kłamstwa w tej sprawie. Przez wiele lat opowiadali, że nie było żadnych więzień CIA na terenie Polski. Teraz już te wątpliwości mamy za sobą: wiemy już kto jest kłamcą, a kto nie jest. Ja mam nadzieję, że to nie pozostanie bez echa, bo nie chciałbym mieszkać w kraju, w którym rządzą nami ludzie, którzy kłamią.

Z Andrzejem Rozenkiem rozmawiał Leonid Sigan
Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bXXs
Użytkownik
bXXs

Wydaje mi się że na podstawie Amerykańskich przepisów o dostępie do informacji Jawnej (oda kilku dni ), można poprosić o Nazwiska sqr synów, którzy zarobili wyrażając zgode na zasranie konstytucji i udział w zbrodniach CIA.