Sprzeciwiał się dekarbonizacji. Został odwołany

Opublikowano: 21.02.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1849

Janusz Kowalski z Solidarnej Polski nie jest już wiceministrem aktywów państwowych. Dotychczasowy zastępca ministra Jacka Sasina został zdymisjonowany, bo krytycznie wypowiadał się na temat działań premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o narzuconą przez Unię Europejską „transformację energetyczną”, prowadzącą do likwidacji polskiego górnictwa i tysięcy miejsc pracy.

Pogłoski na temat możliwej dymisji polityka ugrupowania Zbigniewa Ziobro pojawiały się już od grudnia ubiegłego roku. Ostatecznie dzisiaj o jego odwołaniu poinformował wspomniany Sasin, zaś odpowiedni dokument podpisał Morawiecki. Szef Ministerstwa Aktywów Państwowych nie uzasadnił jednak swojej decyzji. Sam Kowalski podziękował za współpracę swoim kolegom z ministerstwa.

Najprawdopodobniej Kowalski został odwołany ze względu na swoje stanowisko w sprawie ubiegłorocznego szczytu Rady Europejskiej. Działacz SP nawoływał wówczas do zablokowania unijnych ustaleń dotyczących budżetu UE na najbliższe lata. Według Kowalskiego przyjęcie dokumentu w formie zaproponowanej przez Brukselę daje jej możliwość nacisków w kwestiach ideologicznych.

Ponadto ugrupowanie Kowalskiego kwestionowało politykę szefa rządu w kwestiach energetycznych. Morawiecki zgodził się bowiem na realizację założeń „Europejskiego Zielonego Ładu”. Będzie on oznaczał przejście na odnawialne źródła energii kosztem polskiego górnictwa. SP twierdzi, że w ten sposób podniesione zostaną ceny energii i ciepła, a Polska uzależni się od dostaw gazu z Rosji.

„Kończę pracę w rządzie. Kontynuuję nadal pracę dla Polski. Broniłem i będę bronić suwerenności energetycznej RP i przeciwdziałać niekorzystnym dla Polski i Polaków skutkom decyzji podjętych na szczytach Rady Europejskiej w latach 2019-2020. Sprzeciwiam się transformacji energetycznej, niekontrolowanej dekarbonizacji i wysokim cenom energii i ciepła oraz uzależnieniu od rosyjskiego gazu” – napisał Kowalski.

Na podstawie: PolsatNews.pl, Twitter.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.