Sprawca ataku na obraz w szpitalu psychiatrycznym

Opublikowano: 14.05.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 320

Częstochowski sąd umorzył sprawę Jerzego D., który w grudniu ubiegłym roku próbował uszkodzić obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Sprawca, uznany przez biegłych za niepoczytalnego, ma trafić do zamkniętego zakładu leczniczego, podał onet.pl.

W grudniu ubiegłego roku 58 – letni mężczyzna rzucił w Obraz puszkę z czarną farbą. Obraz chroniony szybą nie ucierpiał. Straż jasnogórska ujęła sprawcę i przekazała policji. Mężczyźnie zostanie postawiony zarzut znieważenia uczuć religijnych.

Straty oszacowano na 13 tys. zł. Za takie przestępstwa może grozić do 10 lat więzienia.

Biegli psychiatrzy i psycholog uznali, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Jerzy D. w przyszłości może dopuścić się podobnych zachowań. Dlatego w przesłanym do sądu wniosku prokuratura wniosła nie tylko o umorzenie śledztwa, ale też o umieszczenie D. w zamkniętym zakładzie leczniczym.

Źródło: PL Delfi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Radek 14.05.2013 10:34

  Za morderstwo się chyba mniej dostaje…

 2. Murphy 14.05.2013 12:44

  No i nie ma co się dziwić, że taki byłby wysoki wyrok jak Polska to przecież kraj katoLicki więc kościół się nieźle prawami zabezpieczył.

 3. obecny 14.05.2013 21:25

  Czy ktokolwiek mi może wyjaśnić co to są uczucia religijne?

 4. goldencja 14.05.2013 21:30

  @obecny, jasne: pycha , gniew, zawiść, nienawiść, wstyd, lęk, upór, częściowa schizofrenia i kilka innych… 😉 Mam nadzieję, że pomogłam.

 5. dartan 14.05.2013 21:57

  @goldencja nienawiść to brzmi antysemicko, to jest słowo słowo zarezerwowane dla pejsatych.

 6. obecny 14.05.2013 22:13

  @goldencja, dzięki bo bardzo liczyłem, że Ty mi wyjaśnisz 😉 . I nie zawiodłem się.
  Żeby faceta za pobrudzenie jakiegoś obrazka po sądach ciągać i w wariatkowie zamykać i to za nasze pieniądze. Co się z tym światem dzieje. Ale to dobrze bo jeszcze gotów nasikać na pomnik byłego “naszego” pontifexa maximusa.

 7. Il 14.05.2013 22:45

  ” ATAK na obraz ” 😀

  “OBRAZ Boskiej Matki Częstochowskiej NIE UCIERPIAŁ”

  STRAŻ szatańskiej twierdzy paulinów UJEŁA CZŁOWIEKA, KTÓRY Z TEGO i INNYCH POWODÓW UCIERPIAŁ WIELOKROTNIE BARDZIEJ.

  To jak to było z tymi Szwedami? Weszli w cichy układ z Paulinami aby ogłupić obrazem i innymi martwymi przedmiotami naiwną Ludność z okolic Góry Częstocha ?
  Co na to potomkowie Częstocha ? Kler ich wywłaszczył ?

 8. matimozg 15.05.2013 08:19

  Skoro obraz nie ucierpiał to jak oszacowano straty na 13 tys.? Obrazę uczuć religijnych przeliczają na pieniądze?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.