Sprawa Gorgonowej

Opublikowano: 25.11.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 711

Sprawa ta przykuła uwagę większości obywateli międzywojennej Polski. Zbrodnia w Brzuchowicach, dokonana w 1931 roku, wstrząsnęła wszystkimi. Opinia publiczna wydała swój wyrok szybciej niż sąd. O zamordowanie 17-letniej Lusi, córki lwowskiego architekta Henryka Zaremby, oskarżono Ritę Gorgonową. Polskie gazety okrzyknęły te wydarzenia mianem najgłośniejszego procesu sądowego II Rzeczypospolitej. Nawet po 90 latach wciąż w tej sprawie więcej jest pytań niż odpowiedzi. Niektóre poszlaki zdają się wskazywać wprost, że mordercą mógł być każdy. A najwięcej wątpliwości mogą budzić zeznania brata zamordowanej nastolatki. W odcinku wykorzystano fragmenty filmu „Sprawa Gorgonowej” (1977) w reżyserii Janusza Majewskiego.

Autorstwo: Łukasz Włodarski
Lektor: Hubert Pawlak
Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.