Czy spotkanie w Kijowie jest propagandowym fejkiem?

Opublikowano: 19.03.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5087

Wstęp tłumacza: Poniższe informacje i poglądy odautorskie pochodzą od Johna Helmera i Stanislasa Balceraca. Portal „Wolne Media” tylko je przetłumaczył i nie daje gwarancji, że są prawdziwe, ponieważ nie da się ich zweryfikować. Względem oryginału usunięto rzekomy dowód, że kostka brukowa mówi, iż spotkanie polityków odbyło się w Przemyślu a nie we Lwowie lub Kijowie, ponieważ zdjęcie polityków na dworcu (patrz niżej, na trzecim zdjęciu – po lewej Lwów, po prawej Kijów) mogło zostać wykonane przed ich wyjazdem z Przemyśla lub po powrocie. Widać jednak wyraźnie, że media ukraińskie i polskie nie przedstawiły żadnego przekonującego dowodu na wizytę polityków na Ukrainie. Brak ich zdjęć na tle dworca w Kijowie (w Przemyślu zrobili a w Kijowie nie?) lub innego rozpoznawalnego budynku lub miejsca. Widać tylko zamknięte pomieszczenia, które mogą być gdziekolwiek. To budzi podejrzenia. Resztę dociekań autorów pozostawiono.

Spotkanie na szczycie przywódców Europy Wschodniej, zorganizowane w Kijowie przez prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego 15 marca, zostało sfabrykowane przez polski rząd, w rolę dziennikarzy wcielili się polscy tajni agenci, a fałszywe zdjęcia ze spotkania, briefingu prasowego i podróży pociągiem przygotowało biuro prasowe Zełenskiego.

Operacja została zaplanowana przez polskie władze, aby promować wspieranie Ukrainy, ukraińskich uchodźców i obronę Europy przed Rosją, a także szukać nowych funduszy europejskich, amerykańskich i innych sojuszników z NATO w celu pozyskania dla Ukrainy sprzętu wojskowego. Według ukraińskich mediów operacja miała na celu stworzyć wrażenie, że reżim Zełenskiego kontroluje Kijów, oraz przyspieszyć starania o przyjęcie do Unii Europejskiej. Angloamerykańskie media doniosły o spotkaniu, jak zapowiedział premier Czech Petr Fiala, „w celu… wyrażenia jednoznacznego poparcia Unii Europejskiej dla Ukrainy oraz jej wolności i niepodległości”.

Skutkiem spotkania na szczycie, według „Financial Times”, był „pokaz europejskiej solidarności, nawet gdy rosyjski ostrzał nadal trwał na dzielnicach mieszkalnych w stolicy Ukrainy. Wyjazd premierów Polski, Czech i Słowenii jest najbardziej głośną wizytą w Kijowie od czasu inwazji Rosji na ten kraj 24 lutego”. „To tutaj, w rozdartym wojną Kijowie, tworzy się historia” – zapowiedział premier Polski Mateusz Morawiecki. „To tutaj wolność walczy ze światem tyranii. To tutaj przyszłość nas wszystkich wisi na włosku”.

Morawiecki i prasa zachodnia okłamali opinię publiczną. Do spotkania nie doszło w Kijowie, ale na stacji kolejowej w polskim Przemyślu, 95 km na zachód od ukraińskiego Lwowa i 20 km od granicy Polski z Ukrainą.

W raporcie opublikowanym przez biuro Associated Press (AP) w Warszawie napisano: „Długa podróż lądowa z Polski do Kijowa przez Morawieckiego, wicepremiera Polski Jarosława Kaczyńskiego oraz premierów Czech Petra Fialę i Janeza Jansę ze Słowenii, pokazuje, że większość Ukrainy nadal pozostaje w rękach ukraińskich”.

Dowody zebrane ze źródeł w Warszawie oraz analiza filmów i zdjęć opublikowanych na spotkaniu dowodzą, że „długiej podróży” nie było. Nie doszło ani do spotkania w Kijowie, ani we Lwowie (stolicy regionu galicyjskiego) – aktualnej operacyjnej siedziby rządu ukraińskiego. Z dowodów dostarczonych przez Polaków, a także przez personel prasowy Zełenskiego, jest teraz jasne, że tylko niewielka część zachodniej Ukrainy pozostaje w ukraińskich rękach, a Zełenski przebywał (a być może i przebywa nadal) na terenie Polski.

Źródła warszawskie podają, że pomysł na spotkanie na szczycie został zainicjowany przez polskiego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Od śmierci brata bliźniaka w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Rosji w 2010 roku jest jednym z najbardziej wpływowych polityków w Polsce – kieruje ministerstwami obrony, bezpieczeństwa, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Jest zaciekle antyrosyjski. Associated Press (AP) przedstawiła poniższe zdjęcie Kaczyńskiego na spotkaniu na szczycie, z zastrzeżeniem, że nie pochodzi ono z jej agencji, ale dostarczyło je Ukraińskie Biuro Prasowe Prezydenta.

Źródła polskie uważają, że to nieprawdopodobne, aby Kaczyński, premier Morawiecki lub delegacje czeska i słoweńska zwrócili się do Moskwy o bezpieczną podróż do Kijowa. Nie ryzykowaliby też własnego bezpieczeństwa, wystawiając się na celownik rosyjskiej służby elektronicznej i lotniczej, z powodu możliwego ataku rakietowego podczas dwugodzinnej podróży pociągiem z Przemyśla do Lwowa, lub siedmiogodzinnej podróży do Kijowa.

Zamiast tego czescy i słoweńscy urzędnicy polecieli do Rzeszowa Jasionki, najbliższego lotniska w okolicy Przemyśla, które jest także bazą logistyczną i bezpieczeństwa NATO. Następnie pojechali do Przemyśla. Tam Ukraińcy wysłali jedną z luksusowych wersji regularnych połączeń kolejowych między Przemyślem, Lwowem i Kijowem. Zostało to pokazane na sfabrykowanych zdjęciach polskich, czeskich i słoweńskich urzędników, którzy rzekomo podróżowali ku Zełenskiego w Kijowie. Prasa, która opublikowała te zdjęcia, wie, że zostały one sfałszowane i pomogła w ukryciu rzeczywistej lokalizacji.

Na zdjęciu niżej – w przerobionym luksusowym przedziale wagonu pociągu, siedzą od lewej do prawej: Jansa ze Słowenii, Morawiecki i Kaczyński z Polski oraz Fiala z Republiki Czeskiej. Nie można zidentyfikować osób po lewej i prawej stronie. Czerwona teczka na stole wydaje się być standardowym atrybutem polskich służb wywiadowczych, które podlegają Kaczyńskiemu.

A tak wygląda zdjęcie luksusowego apartamentu kolejowego na zdjęciu reklamowym opublikowanym na stronie Rynek-Kolejowy.pl (poniższy reportaż wideo, na którym ukraiński kolejarz pokazuje dziennikarce wagon, którym podróżowali politycy, wykonano w Przemyślu a nie na Ukrainie – przypis WM).

Teraz zdjęcia ze spotkania na szczycie. Osoba po lewej stronie Kaczyńskiego ma na sobie kamizelkę kuloodporną, co wskazuje, że jest pracownikiem polskich tajnych służb. Albo zapomniał, że udaje, że bezpiecznie przebywa w kijowskiej prezydencji pod kontrolą ukraińską, albo zapomniał, że ma być cywilem.

Ukraiński symbol na ścianie różni się od tego, który jest przyklejony do ścian sal prezydenckich w Kijowie. Prawe zdjęcie to zbliżenie papierowych kubków na stole. Są dowodem zaimprowizowanej sali konferencyjnej, a nie w biurze Zełenskiego w Kijowie (byłyby szklanki). Podobnie, pokazane krzesła we współczesnym stylu są niekompatybilne z ukraińskim stylem krzeseł w budynkach prezydenckich (tutaj wymagane jest dalsze śledztwo – możliwe, że po wyglądzie wnętrz uda się wytropić miejsce spotkania (jeśli to wynajęta sala konferencyjna, powinny być w internecie reklamujące je zdjęcia – przypis WM).

Tabliczka przyklejona do drzwi nad głowami Fiali i Jansy głosi po ukraińsku „Pokój sytuacyjny”. Został zaimprowizowany. Jeśli spotkanie odbyło się w autentycznej sali sytuacyjnej, zaprzecza temu brak komputerów.

Po lewej – ustawienie kamery wewnętrznej dla mediów; po prawej – reporterzy pokazani na zewnątrz budynku. Wszyscy rzekomi dziennikarze to mężczyźni z wojskowymi fryzurami. Wydaje się, że żadna kobieta nie została uwzględnione w briefingach prasowych.

Associated Press (AP) – amerykańska korporacja z siedzibą w Nowym Jorku – dostarczyła najbardziej szczegółowy biuletyn na temat spotkania, jego uczestników i tego, o czym dyskutowali. Agencja ujawnia, że ​​jej reporterzy przekazujący relację z Warszawy, nie byli obecni na wydarzeniach, które rzekomo zweryfikowali.

Jedynym bezpośrednim źródłem raportu AP był Michał Dworczyk, szef sztabu Morawieckiego, który powiedział: „Wizyta była zaplanowana na kilka dni, ale ze względów bezpieczeństwa utrzymywana była w tajemnicy”.

Autorstwo: John Helmer (Moskwa) i Stanislas Balcerac (Warszawa)
Tłumaczenie i opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: FT.com [1] [21], APNews.com [1] [2], Mediarail.wordpress.com, pl.Wikipedia.org, Rynek-Kolejowy.pl
Źródło oryginalne: JohnHelmer.net
Źródło polskie: WolneMedia.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Przy nazwisku John Helmer jest dopisek „Moskwa”, dlatego sprawdziłem go. Według „Wikipedii” John Helmer (ur. 1946) jest urodzonym w Australii dziennikarzem i korespondentem zagranicznym mieszkającym w Moskwie w Rosji od 1989 roku. Służył jako doradca szefów rządów w Grecji (Andreas Papandreou), Stanach Zjednoczonych (Jimmy Carter) i Azji, pracował również jako profesor nauk politycznych, socjologii i dziennikarstwa. Zastanawiam się, czy jest współpracownikiem CIA, Mosadu lub innej agencji.

Z kolei jego współautor, Stanislas Balcerac, jest byłym mniejszościowym udziałowcem TVN, autorem książki „Wojna o pieniądze. Czyli kto okradł Polskę” i byłym publicystą portalu „3 Obieg”. Podczas manifestacji KOD-u i Obywateli RP w obronie koncesji dla TVN24 demonstracyjnie pokazał kartkę z napisem „WSI24” stylizowaną na logo TVN24, która wywołała agresję u demonstrantów i doprowadziła do przepychanek. „Agresywna tłuszcza KOD nienawidzi zdania odrębnego. Mają zaczopowane mózgi. Wyrwali mi kartkę z ręki, szarpali i pchnęli na ziemię. Gdyby nie interwencja policji mogło być źle, osiłek z parasolką w ręku już »pochylał się« nade mną leżącym na ziemi. Padłem dzisiaj ofiara agresywnej tłuszczy na sabacie KOD-u, partii Razem i stowarzyszenia Polska 2050. Obecni na miejscu funkcjonariusze policji nie byli zbytnio przejęci. Sabatu nie przerwano, a po prezydent Olsztyna wyszedł spoko pogawędzić z uczestnikami” — napisał na „Twitterze”. „Ten znak wyjaśnia korzenie powstawania telewizji TVN” – dodał.

Wygląda na to, że obaj panowie sporo wiedzą o służbach specjalnych i wywiadowczych, a ich dociekania są niezwykle wartościowe.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. Cami 19.03.2022 12:09

  hmmm,
  proputinowski wiec na luznikach z 200 tys widownia to tez fejk ponoc o czym swiadcza identyczne zdjecia z innej imprezy 🙁

  Te zdjecia tu tez nie przekonuja:
  kolorowa kostka w stosunku do szarej 🙂
  Poza tym ze zdj w Przemyslu to normalne ze moglo byc zrobione przed wyjazdem 🙂

  Aczkolwiek realnie co do tego wyjazdu wydawal sie wrecz samobojczy, tym bardziej biorac pod uwage jak skonczyl jego brat wymachujacy na ruskich szabelka w Smolensku 🙁

  Pyt. najwazniejsze to czy zachod wiedzial o mistyfikacji czy Pan karakan (idac droga brata) wraz z ukrami chcial ich wkrecac w udzial w wojnie z ruskami – jesli to drugie to zaraz zostaniemy z reka w nocniku jak tam sie pokapuja ze od poczatku to lekka mistyfikacja i to co wczesniej twierdzilem, wiele akcji bylo prowokacjami (bomba w kijowski blok, elektrownia, mordowani cywile, zakazane rodzaje broni, bron chemiczna …) zeby Zachod ruszyl tylek, czyli przyslal bron, nalozyl sankcje itp.
  To nasze namawianie zeby teraz kolejni przywodcy tam pojechali za naszym przykladem to zeby zrobic kolejny fejk w Przemyslu czy moze zeby narazic ich na smierc w celu sprowokowaniu wkoncu zachodu do reakcji?
  Jak to drugie to jestesmy w mega czarnej d…, jak sie pokapuja co wspolnie z Ukrami wykombinowalismy.
  Ta nasza indywiduana akcja z uchodzcami jak pospolite ruszenie (jak WOSP,KOD,SKROBY) bez zwracania sie o pomoc Zachodu juz smierdziala na odleglosc 🙁
  Tym bardziej ze trabili o uchodzcach zanim sie tam zaczelo na dobre !

  “…Z dowodów dostarczonych przez Polaków, a także przez personel prasowy Zełenskiego, jest teraz jasne, że tylko niewielka część zachodniej Ukrainy pozostaje w ukraińskich rękach, a Zełenski przebywał (a być może i przebywa nadal) na terenie Polski…”

  Czyli co mapki ze “wygrywamy” ze rusek stoi w miejscu to fejk?
  Zastanawiaja tez te bomby co przelecialy z nad morza az do Lwowa?
  Czyli co Warszawke tez by sobie mogi zbombardowac z morza Czarnego? to po co im ta Bialorus u naszych bram 🙂

 2. Admin WM 19.03.2022 13:31

  Kolor kostki brukowej – to różnica między fotografiami wykonanymi z dwóch różnych aparatów fotograficznych w różne dni. Jest taka sama, tylko dodatkowo przy peronie jest pas ułożony z żółtej kostki (która wydaje się tylko jaśniejszą).

  Przyznam ci natomiast rację, że istnieje możliwość, że zdjęcie na peronie wykonano przed wyjazdem. Usunąłem ten fragment artykułu i zdjęcia.

  Faktem jest, że nie przedstawiono żadnego dowodu na wizytę polityków na Ukrainie. Żadnego zdjęcia polityków na tle dworca w Kijowie lub jakiegoś innego rozpoznawalnego budynku lub miejsca. To budzi podejrzenia.

  W AP widzę manipulację obrazem, po zdjęciach rozmawiających polityków wrzucili zdjęcie zniszczonej przez pocisk lub bombę kamienicy. Jakby miało to psychologicznie podbudować narrację, jak politycy ryzykowali.

 3. robi1906 19.03.2022 14:35

  Oczywiście że to spotkanie w Kijowie jest fejkiem, czyli co bohaterski Morawiecki z dziadziusiem który od urodzenia nic nie wie, jadą do miasta oblężonego?, a jeśli nie oblężonego? to kto tu kłamie?.

  Wszystko jest tak żałosne że ja wcale nie będę żałował tych durni i idiotów jak się obudzą, że ich dziecko zostało pobite przez młodego banderowca w ich własnym mieszkaniu.

  Ludzie zasługują całkowicie na swój los.

 4. Baltazar Bombka 19.03.2022 14:49

  A szkoda że nie pojechali…

 5. Cami 19.03.2022 16:15

  No i ten wyjazd niby wieczorem, zeby byc moze wlasnie zadnych zdjec nie musiec pokazywac 🙁

  Pytanie zasadnicze, czy bierzemy mimowolnie udzial w amerykansko-zydowskim przedstawieniu czy wyszlismy przed szereg zeby zarazic Zachod rusofobia (choroba dziedziczna braci) wraz ze Slowencem i pepikiem ( czy ich tez wkrecono?) ?

  To drugie? i sie pokapowali – bo cos te sankcje srednio wchodza w zycie:
  porty przyjmuja
  banki niektore swifta maja
  gaz ciagna
  broni nie wyslali obiecanej
  tiry ciagna na granice z towarem
  itp.
  Gdzie ta zelazna kurtyna i odciecie od siana Pana Putka?

  A moze caly ten mainstream to jeden wielki fejk, te nieudolne filmiki:
  powtarzajace sie co kilka dni z wojny
  z innych miejsc pokazujace niby ta wojne
  osmieszajace Putka
  czy nieudolne jat ten z wyjazdu do Kijowa

  Zaczynam miec wrazenie ze to nie ma nic wspolnego z dziennikarstwem , wiadomosciami – tylko bardziej przypomina ich sztuczne tworzenie na potrzebe czyjas, beletrystyke 🙁

  A moze one sa specjalnie tak preperowane z tymi bledami zeby gawiedz je wychwytywala – zeby wprowadzac zamet, tworzenie teorii, zebysmy sie w tym wszytskim szybciej pogubili co prawda a co falsz 🙂 klocili miedzy soba, zajmowali sie tym i przekonywaniem drugich a oni w tym czasie …

 6. agama 19.03.2022 16:52

  bardzo nieudolna i niewiarygodna propaganda nawet jak na nich XD niewiele temu brakuje do propagandy rodem z Korei Północnej o lądowaniu na słońcu

 7. robi1906 19.03.2022 19:16

  Dopowiem, a ile trwała podróż?, chcecie to sprawdzajcie, bo mi już to powiedziało że to wszystko to ściema, a i jeszcze Zelenski “bohater” grający ..ujem na pianinie,

  ja wam zapowiadam że za dwa lata będzie prezydentem Polski (a nie jestem żadnym prorokiem, tylko znam już przyszłość).

 8. galacticjoel 20.03.2022 05:21
 9. Admin WM 20.03.2022 08:44

  Dodałem na zdjęciu w przedziale kolejowym ważne spostrzeżenie. Mężczyzna po lewej stronie Kaczyńskiego ma włączoną komórkę i bawi się nią! Pierwsza zasada bezpieczeństwa – na tajnych spotkaniach nie wolno mieć komórek. Po pierwsze – wrogie służby mogą namierzyć nią lokalizację spotkania, po drugie – mogą nią podsłuchiwać rozmowy.

 10. Fenix 20.03.2022 10:54

  Pojechali tam i nie zostali ? Naprawdę szkoda, pomogliby wyzwolić Ukrainę. A tak robią zbędne zamieszanie wkoło siebie ” tajnie “? I wiadomo ktoś musi robić zdjęcia, i nagrać film, by tajne odtajnić , no i pogadać przez komórkę na podsłuchu.

 11. Kaczor3333 20.03.2022 12:33

  Wszystko na poklask. Jak w przedszkolu. Szkoda tylko że przez paru takich cwaniaków cierpią niewinni.

 12. Adalb 20.03.2022 18:16

  Od samego początku tych jasełek urządzonych przez Mikrona i młoteusza śmierdziało to ściemą na kilometr. Dodatkowym argumentem, że to fejk ta wycieczka do Kiivi to fakt, że i UE i US-raj odżegnały sie od tego co nasmrodzili PiS-lamcy w relacjach niby z Ua, Bo nawet najwiekszy idiota w to nie uwierzy . Warto by odszukać te
  kobitki w mundurkach kolejarskich i pogadac z nimi o tej ekskursji , może coś bakną. Pewnie dostały odpowiednią premię i zakaz ględzenia na ten temat, ale to i tak wylezie. Ja zreszta już pierwszego dnia tej eskapady kijowskiej stwierdziłem , że to ściema pod polskom publiczkę.

 13. Cami 21.03.2022 00:42

  @Admin,
  zgodnie z regulaminem:

  ” 5. Podczas komentowania zabronione jest:

  a) publikowanie treści niezgodnych z obowiązującym prawem Rzeczypospolitej Polskiej, nawoływanie do ograniczania wolności słowa, praw człowieka, publikowanie gróźb karalnych, nawoływanie do popełnienia przestępstwa, organizowania samosądów, represjonowania osób, które nie popełniły przestępstwa i pochwalanie łamania prawa;

  b) publikowanie treści mających na celu szerzenie nienawiści wobec osoby lub grupy osób, ze względu na jej/ich przynależność lub poglądy, treści uznawanych za obraźliwe, wulgarne, pomawiające, mściwe, nienawistne lub naruszające dobre obyczaje dyskusyjne; ”

  prosze o usuniecie 🙂 konta “robi1906” w zwiazku z wypowiedzia : 19.03.2022 14:35

 14. Dandi1981 21.03.2022 10:19

  Mniejsza o kolory , nikt nie bedzie ryzykowal utraty swoich pionkow ktore rzadza jakims krajem zapewniajacym mu profit z tej okolicznosci.
  Wiec na chlopski rozum oni nie musieli tam jechac bo zalensnki jest w polsce . Bo tez nie beda ryzykowac jego utraty. Dobry pacholek.
  Ale akcja piekna pokazujaca ze ukraina nie jest sama ku pokrzepieniu walczacych serc.

 15. Admin WM 21.03.2022 10:37

  @Cami

  Komentarz o treści…

  „Oczywiście że to spotkanie w Kijowie jest fejkiem, czyli co bohaterski Morawiecki z dziadziusiem który od urodzenia nic nie wie, jadą do miasta oblężonego?, a jeśli nie oblężonego? to kto tu kłamie? Wszystko jest tak żałosne że ja wcale nie będę żałował tych durni i idiotów jak się obudzą, że ich dziecko zostało pobite przez młodego banderowca w ich własnym mieszkaniu. Ludzie zasługują całkowicie na swój los.”

  …mieści się w granicach wolności słowa – nie ma pochwalania przestępstw ani nawoływania do nich. Raczej przestroga dla polityków i sarkazm.

  Jeśli za coś takiego miałbym banować, to Ty już dawno powinieneś wylecieć za nawoływanie do zabijania dzieci, które w późniejszym komentarzu stonowałeś do „okazywania ostracyzmu”. Wybacz, ale ponieważ pieniaczysz i marnujesz mój czas na analizowanie komentarzy zgodnych z regulaminem, w kontekście poprzedniego ostrzeżenia – niniejszym Cię banuję. Uzasadnienie – punkt 5a – nawoływaniem do represjonowania użytkownika, który nie złamał regulaminu i punkt 5b – pomawianie użytkownika o złamanie regulaminu z powodu odmiennych poglądów. Okazałem Ci wiele cierpliwości i wiedziałeś, że jesteś po ostrzeżeniu na celowniku. Próbowałem schłodzić Twoje emocje, by nie doszło do bana, ale nie udało się. Sam tego chciałeś.

 16. rici 21.03.2022 18:49

  Wlasnie sluchalem wywiadu P.Kowala z PO w RMF. Oczywiscie PO jest rowniez za zmianami w konstytucji z drobnymi szczegolami w odroznieniu od PIS. Ale najciekawsze jest jak mowil ze Polska nie jest zadnym krajem slowianskim. Czyli niedlugo bedziemy mieli to samo co na Ukrainie gdzie Zelenski podpisal ustawe o podziale na dwie kategorie obywateli, z tym ze ta gorsza to Slowianie, czyli sie zanosi na to ze w Polsce rowniez obywatele ktorzy maja pochodzenie slowianskie beda obywatelami drugiej kategorii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.