Spotkanie Grupy Bilderberg w 2012 r.

Opublikowano: 26.04.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 485

Spekulacje na temat tego, że lokalizacja corocznego spotkania Grupy Bilderberg będzie pokrywała się z tegorocznymi wyborami prezydenckimi w USA wydają się być poprawne. Bilderbergowie odbędą spotkanie w Chantilly w stanie Wirginia począwszy od 31 maja do 3 czerwca.

Jak pisaliśmy wczoraj, pogłoski na temat tego, że konferencja odbędzie się w Hajfie, w Izraelu wydają się być błędne. Hotel Westfields Marriott Washington Dulles, miejsce spotkania Grupy Bilderberg w 2002 i 2008 roku, jest w pełni zarezerwowany od czwartku 31 maja do 3 czerwca włącznie, mając wolne pokoje przed i po tym terminie, sugerując prawie na pewno, że będzie on ponownie miejscem kluczowego spotkania Grupy Bilderberg w 2012 roku.

“Szanse były dość wysokie, że w roku wyborczym, stowarzyszenie Bormanna NATO P2- inaczej znane jako konferencja Bilderbergów – odbędzie się w USA”, zauważa Tony Gosling na stronie Bilderberg.org. Śledzący Grupę Bilderberg, Gosling zauważa, że wybór lokalizacji będzie praktycznie gwarantował, że osoby lecące do Stanów Zjednoczonych, zdające raporty z konferencji będą poddane temu “co stało się rutynowym działaniem w pre-faszystowskich Stanach Zjednoczonych”.

Po zeszłorocznych scenach w St Moritz Szwajcarii, gdzie członkowie Grupy Bilderberg musieli się skonfrontować z protestującymi po dziwacznej decyzji jaką podjęli by pójść na spacer do hotelu, oczekuje się zwiększonych środków bezpieczeństwa wokół tegorocznej konferencji.

Chociaż Westfields Marriott jest bardzo prawdopodobnym miejscem by gościć tegoroczne spotkanie Bilderbergów, to grupa znana jest z tego, że w przeszłości rezerwowała liczne hotele by zbić dziennikarzy z tropu.

Decyzja Bilderberg by zorganizować konferencję w Stanach Zjednoczonych wiąże się bezpośrednio z kluczową rolą jaką skryta klika przemysłowców, bankierów, liderów akademickich i reprezentantów mediów ma odegrać wpływając na wybory prezydenckie w 2012 r. Jak informowaliśmy wcześniej w tym miesiącu, Grupa Bilderberg ma wskazać kandydata na wiceprezydenta Mitta Romneya, na którego senator Marco Rubio z Florydy wydaje się być najlepszym kandydatem. Grupa Bilderberg pokazała swoją władzę w trakcie ostatnich dwóch amerykańskich wyborów prezydenckich, kiedy wybrali Joe Bidena jako wiceprezydenta Baracka Obamy w 2008 roku, a także wybierając Johna Edwardsa na wiceprezydenta Johna Kerry’ego w 2004 roku. Rubio jest dobrze przygotowanym internacjonalistycznym kandydatem, który podąża za Hillary Clinton po międzynarodowych szczytach, będąc obecnym również na ostatnim Szczycie Ameryk w Kolumbii.

Potencjał by sam Obama pojawił się na tegorocznym zjeździe jest również bardzo duży biorąc pod uwagę, co stało się cztery lata temu, gdy Obama i H.Clinton umknęli prasie i podobno spotkali się z Grupą Bilderberg w Wirginii za zamkniętymi drzwiami. Rok później w 2009 roku na spotkaniu Grupy Bilderberg w Grecji, urzędnicy Obamy przedłożyli prywatne sprawozdanie elitom Bilderbergów, poinformował Ken Vogel z Politico.

Chociaż żadna ostateczna decyzja nie została podjęta, to jest prawie pewne, że Alex Jones będzie obecny by protestować przeciwko spotkaniu, podobnie jak to robił w tym samym miejscu w 2008 roku.

Tymczasem weteran tropiący Grupę Bilderberg, Jim Tucker z gazety “American Free Press” nie będzie musiał daleko podróżować – biorąc pod uwagę ilość przejechanych mil jakie musiał pokonać w ciągu dziesięcioleci, zdając raporty nt. Grupy Bilderberg, tegoroczny zjazd jest praktycznie na jego podwórku.

Opracowanie: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. kozuh 26.04.2012 09:52

  a czy ktoś może się orientuje kto z polskiej “elity” bierze udział w tych spotkaniach?

 2. Aaron Schwartzkopf 26.04.2012 10:11

  2kozuh
  W grę wchodzi Olechowski, Belka, Suchocka, a jak będzie tym razem…może Palikot…(żart, tyle że nie do końca).

 3. Que_Sabe 26.04.2012 10:15

  Polacy uczestniczący w spotkaniach grupy Bilderberg jedno- lub wielokrotnie: Andrzej Olechowski, Jerzy Baczyński (naczelny Polityki), Wanda Rapaczyńska (członek zarządu Agora S.A.), jeszcze jakiś facet z Banku Handlowego w Warszawie należącego do Citigroup i inni, których w tej chwili nie pamiętam. Wszystkie nazwiska podaje dziennikarz Daniel Estulin w swojej książce “Prawdziwa historia Klubu Bilderberg”.

 4. Que_Sabe 26.04.2012 10:16

  @ Aaron Schwartzkopf
  Palikot uczestniczył kiedyś w spotkaniu Komisji Trójstronnej – też dość mocno powiązanej osobami członków z grupą Bilderberg

 5. Aaron Schwartzkopf 26.04.2012 10:19

  2Que_Sabe
  Również znane są jego ścisłe powiązania z Olechowskim.

 6. guarana 26.04.2012 14:15

  pprawda – taka mała dygresja, jeśli chcesz żeby ktoś (w tym wypadku np. ja ;)) czytał to co piszesz – pisz poprawnie po polsku.

 7. shuang 26.04.2012 18:23

  @pprawda: rozumiem, że katolicy są dla Ciebie be, ale źródeł bym szukał gdzie indziej. Zdaje się mylisz skutki z przyczynami. Jest coś takiego jak “korzenie”.
  A co do Jezuitów to JPII miał z nimi duże kłopoty, szczególnie z gen. Arrupe pochodzącym z kraju Basków. Wybitnym (czyt. częste występy publiczne) przedstawicielem polskich Jezuitów jest Wacław Oszajca.

 8. shuang 26.04.2012 18:32

  errata: “częste występy publiczne”, powinno być: częste występy w mediach publicznych.

 9. KontrowersyjneKontrowersje 26.04.2012 18:55

  @kozuh – zgadzam się z Aaronem Schwartzkopf’em, że Olechowski i Suchocka, a ja od siebie stawiałbym jeszcze Rostowskiego.

 10. chrismu 26.04.2012 20:57

  tak, rostowski to straszna menda.

 11. shuang 26.04.2012 21:50

  Pamięć zawodzi ale zdaje się o. Maciej Zięba OP też tam był.

 12. fm 27.04.2012 09:04

  Olechowski to główny sznurek.

 13. jarno23 27.04.2012 09:08

  Sucha tzw. Suchocka,tez tam byla. “polskie elity” .szmaciarstwo ktore samo sie elita okrzyknelo

 14. elim 27.04.2012 21:03

  Kiedyś był spis uczestników dotychczasowych spotkań grup bildelberg. Z tego co pamiętam to najwięcej razy uczestniczył w nich Olechowski, po jednym razie zaliczyli Suchocka i Kwaśniewski. Oczywiście był jeszcze jeden Polak żydowskiego pochodzenia (nazwiska nie pamiętam), który współtworzył klub bildelberg w latach 50-tych. Natomiast w spotkaniach komisji trójstronnej brali udział m. in. Palikot (był chyba, a może jest nadal szefem jakiejś tam komisji), Paradowska, Baczyński, chyba Belka no i o. Maciej Zięba w 2003 r., podczas spotkania w Warszawie. Spotkanie tej drugiej organizacji odbywa się miesiąc przed spotkaniem bildelbergów. Warto jest po tym spotkaniu obserwować zachowanie Palikota. W 2010 r. po katastrofie smoleńskiej, Palikot zamilkł (nawet programy informacyjne w tv zastanawiały się co z nim się dzieje). Zaraz po spotkaniu w tamtym roku zmienił image i wtedy się zaczęło mozolne tworzenie Ruchu Palikota.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.