Spisek wewnątrz Państwa Islamskiego w Mosulu

Opublikowano: 16.10.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 752

W Mosulu, największym mieście Iraku zajmowanym przez Państwo Islamskie (ISIL), jego władze wykryły spisek, który miał ułatwić armii irackiej zajęcie miasta w nadchodzącej ofensywie. Przywódcą spisku był doradca „kalifa” Państwa Islamskiego al Baghdadiego, spiskowcy mieli w czasie ofensywy zaatakować wewnątrz miasta oddziały ISIL. 58 osób schwytanych przez Państwo Islamskie zostało utopionych i pogrzebanych na wysypisku śmieci.

W październiku miała się zacząć ofensywa na Mosul armii irackiej, wspomaganej przez milicje szyickie i samoloty amerykańskie. Zajęcie Mosulu praktycznie zlikwiduje iracką część Państwa Islamskiego, które zaminowało ulice, zbudowało pod miastem tunele i wykorzystuje dzieci do szpiegowania.

Spisek w szeregach własnych wojsk świadczy o upadającej wierze zwolenników Państwa Islamskiego, że uda im się stawić skuteczny opór.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.