Kongresmen ostrzega przed spersonalizowaną bronią biologiczną

Opublikowano: 25.07.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1830

Bazy danych DNA mogą zostać zhakowane, a dane wykorzystane do stworzenia broni wymierzonej tylko w jedną osobę.

Deputowany Jason Crow, członek Komisji ds. Wywiadu Izby Reprezentantów USA, ostrzegał ludzi przed udostępnianiem swojego DNA firmom genealogicznym, twierdząc, że może ono zostać użyte do produkcji broni biologicznej, która ma zabić tylko konkretną osobę. „Nie można dyskutować o tym bez rozmowy o prywatności i ochronie danych handlowych, ponieważ oczekiwania dotyczące prywatności spadły w ciągu ostatnich 20 lat. Młodzi ludzie w rzeczywistości bardzo mało oczekują prywatności, tak pokazują ankiety i dane” – powiedział.

Crow zauważył, że rozwój takiej broni jest powodem do niepokoju, biorąc pod uwagę, że ludzie chętnie dzielą się swoim DNA z firmami testującymi DNA. „Ludzie bardzo szybko spluną do kubka i wyślą go do 23andMe i uzyskają naprawdę interesujące dane na temat ich pochodzenia. I zgadnij co? Ich DNA jest teraz własnością prywatnej firmy. Można go sprzedać przy bardzo niewielkiej ochronie własności intelektualnej lub ochronie prywatności, a my nie mamy przepisów prawnych i regulacyjnych, aby sobie z tym poradzić”.

W 2018 r. firmy zajmujące się testami DNA MyHeritage, 23andMe, Ancestry, Helix i Habit podpisały zasady dotyczące najlepszych praktyk w zakresie usług testowania genetycznego konsumentów, które zawierają wytyczne dotyczące udostępniania informacji genetycznych i danych osobowych stronom trzecim i organom ścigania. „Musimy mieć otwartą i publiczną dyskusję na temat tego, jak wygląda ochrona informacji o opiece zdrowotnej, informacji DNA i twoich danych, ponieważ te dane będą faktycznie pozyskiwane i gromadzone przez naszych przeciwników w celu opracowania tych systemów”.

Według senator Joni Ernst, członkini Senackiej Komisji Sił Zbrojnych, broń biologiczna może być używana do celowania w zapasy żywności, przeciwko określonemu rodzajowi roślin uprawnych lub zwierząt gospodarskich. Rozmieszczona w ten sposób broń biologiczna może powodować niedobory żywności i niepewność.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Reclaim The Net”
Źródło: MediaNarodowe.com

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.